İstanbul'da Bombalı Saldırı! | Yazan Gençlik

İstanbul’da Bombalı Saldırı!

İstanbul Beşiktaş’ta Vodafone Arena’ya yakın bir bölgede patlama meydana geldi ve gerçekleştirilen patlamada çok sayıda yararlının olduğu tespit edildi. Bunun üzere olay yerine çok sayıda ambulans ve polis sevkiyatı gerçekleştirildi.

istanbulda-bombali-saldiri

Vodafone  Arena yakınlarında maç sonrasında çevik kuvvete yönelik bombalı araç ile saldırı düzenlendiği belirtildi. Son bilgiye göre çok sayıda yaralının olduğu tespit edildi. Beşiktaş ve Bursaspor arasında gerçekleştirilen maç sonrasında bölgede bulunan çevik kuvvet polislerine yönelik bombalı saldırı gerçekleştirildi. Olayda çok sayıda polisin yaralanması polis ve ambulans sevk edilerek güvenlik üst seviyeye çıkarıldı.

Olay yerinde şuanda İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri ve bomba imha uzmanları stat çevresinde geniş güvenlik önlemleri alırken olası bir diğer patlama içinde gerekli olan bütün incelemeler gerçekleştirilmekte. Aynı zamanda polis helikopteri hem güvenlik hem de incelemeler için stat etrafında devriye gezerek olası sorunlara karşı çalışmalara başlandı.

Bakandan ilk açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan gelen açıklama ile ne yazık ki 20 yaralının olduğu tespit edildi. Maç bitimi sonrasında Bursaspor taraftarının çıkış bölgesinde bekleyen çevik kuvvet polislerine yapılan bombalı saldırıda 20’ye yakın yaralının olduğu bildirildi ve yaraların hepsi polis. Bakan Soylu, şuan için şehit olmadığını ve olmamasını umduklarını açıkladı.

Patlama sonrasında ise silah seslerinin duyulduğu gelen bilgiler arasında. Şuan geçici yayın yasağı getirildi. Olay yerini incelemek üzere ise 5 Cumhuriyet Savcısı göreve başladı.

Kaynak: http://www.haber7.com/guncel/haber/2232936-istanbulda-bombali-saldiri-yaralilar-var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir