İstanbul'da Elektrik Kesintisi Sürüyor | Yazan Gençlik

İstanbul’da Elektrik Kesintisi Sürüyor

İstanbul’da iki gündür devam eden elektrik kesintisi hakkında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Elektrik yetersiz olduğundan dolayı kesildiği iddiası ile çıkan haberlerin asılsız olduğu belirtilirken, kesintinin İstanbul’un tamamını etkilemediği belirli bir bölümün etkilendiğini ve kısa süre içerisinde elektriğin verilmesinin planlandığı açıklandı.

elektrik-kesintisi

Açıklamaların devamında, Marmara Bölgesi’nin kuzey bölümünde yaşanan yoğun kar yağışının yanı sıra görülen fırtınanın, Anadolu’dan gelen hatta arızaya neden olduğu belirtildi. Sakarya sınırlarında gerçekleşen kopma ve arızalar için 11 ekibin çalıştığını ve bütün sorunlu hatların tespit edildiği de yapılan açıklamalar arasında. Kısa sürede yaşanan bu arızalar ekipler tarafından onarılarak İstanbul’a elektrik verilmesi planlamakta.

Elektriğin yetersiz olma gibi bir durumunun olmadığı ve yoğun kar yağışının yanı sıra görülen fırtına ve sise rağmen ekiplerin aralıksız çalıştığı belirtilmekte. Bu bilgilerin yanı sıra BEDAŞ, İstanbul Avrupa Yakası’nda planlı elektrik kesintilerini de 3 gün iptal etti. Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.  30 Aralık ve 1 Ocak arasında gerçekleştireceği planlı elektrik kesintilerinin durdurulduğunu açıkladı. Bu açıklamalar öncesinde BEDAŞ Çatalca, Sarıyer, Güngören, Bayrampaşa, Küçükçekmece, Esenyurt, Sarıyer ve Beylikdüzü’ndeki çeşitli mahallelerde elektrik kesintisinin olacağı yönünde açıklama yapmıştı. Ancak şuan için bu kesintileri 3 günlük ertelediğini duyurdu.

İstanbul’da elektrik kesintisinin ikinci gününü yaşayan vatandaşlar ise bir çok konuda mağdur oldu. Özellikle bir çok şirket elektriğin olmamasından dolayı dükkanlarını kapatmak zorunda kaldı.

Kaynak: http://ekonomi.haber7.com/turkiye-ekonomisi/haber/2239695-bakanliktan-elektrik-kesintisi-aciklamasi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir