İstanbul'da Kar Etkisini Çabuk Gösterdi | Yazan Gençlik

İstanbul’da Kar Etkisini Çabuk Gösterdi

Meteoroloji tarafından uzun süredir yapılan uyarılarda İstanbul için kar uyarıları yapılmıştı. Bugün ise beklenen kar geldi ve kısa bir süre içerisinde kar İstanbul’u esir aldı. Yoğun olarak yağan kar bir çok yeri olumsuz etkiledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada Avrasya Tüneli geçişleri 21:00’e kadar sürecekken son yapılan açıklama ile 23:00’a kadar geçişlerin devam edeceği açıklandı.

ucus-seferleri

Yoğun kar yağışı sonrasında İstanbul’da yaşam durma noktasına gelirken metro seferlerinde ise düzenleme yapıldı. Metro seferleri sabah saat 06:00’ya kadar uzatılarak vatandaşların mağdur olmamaları için seferler uzatılmakta. Aynı zamanda Marmaray’da seferler gece 01:00’a kadar devam edecek.

Atatürk Havalimanı karın etkisinde

Kar sadece kara yolunu değil hava yolunu da etkiledi. İstanbul’un en işlek havalimanı olan Atatürk Havalimanı kar nedeni ile güç anlar yaşadı. Piste inemeyen uçaklar uzun süre havada tur atmak zorunda kaldı. Havalimanında pis kar ile dolunca bir çok sefer iptal edildi ve inişler gerçekleştirilemedi. Karın etkisi ile seferlerde görülen aksaklıklar sonrasında kontrollü bir şekilde kar temizleme işlemleri gerçekleştirildikten sonra seferler kontrollü bir şekilde yapılmaya devam edildi. Şuanda hala devam eden kar yağışı nedeni ile uçuşlarda aksaklıklar meydana gelmektedir.

Kar tüm yurdu etki altına alacak

İstanbul’da çok etkili olan kar yapılan açıklamalara göre kısa sürede yurdun diğer bölgelerinde de etkili olarak yağması beklenmekte. Meteoroloji tarafından yapılan açıklamaya göre daha sert hava koşullarının bizi beklediği yönünde.

Kaynak:http://www.haber7.com/guncel/haber/2241861-kar-ataturk-havalimaninin-pistlerini-doldurdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir