İşte Muhtar Her Mahalleye Lazım | Yazan Gençlik

İşte Muhtar; Her Mahalleye Lazım

Bursa’nın Merkez Osmangazi ilçesi Demirkapı mahalle muhtarı, muhtarlık hizmetlerinde çıtayı yükseltti. Mahalledeki öğrenciler için internet ve ödev çıktılarını bedavaya tedarik ederken, kurulan iftar sofrasının ardından bulaşıkları da muhtar yıkıyor. Hastaları da şahsi aracıyla hastaneye yetiştiren muhtar, hizmette cetvel ” Beş yıldızlı ” muhtarlık hizmetlerine yükselmiş .

Mahalledeki Hastaları Kendi Aracıyla Taşıyor

Geçtiğimiz yıl muhtar seçilen Ferit Uçar, uygulamalarıyla mahalle sakinlerinin gönlünü fethetti. Öncelikle ücretsiz internet uygulaması ve öğrencilerin ödevleri için ücretsiz çıktı almasıyla çocukları mutlu eden Muhtar Uçar, tüm evrak işlemlerinden işlem ücreti almayıp Ramazan’da her akşam mahallede iftar sofrası kuruyor. Tüm bunların yanı sıra mahallede rahatsız olan biri olduğunda saatin kaç olduğuna bakmadan, saat kaç olursa olsun kendi aracıyla hastaları, hastaneye yetiştiriyor.

Hizmette Sınır Tanımıyor

Muhtardan çok memnun olduklarını ifade eden mahalle sakinleri Uçar’ın kendilerine her zaman güler yüzle yaklaşarak sıkıntılarına çözüm bulmaya çalıştığını belirtti. Muhtar Ferit Uçar ise,

“ Tüm çalışmaları içimden geldiği için elimden geldiği kadar mahalle için bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Komşularımla birlikte her akşam iftar sofrası kuruyoruz ve bu sayede de mahalle sakinlerinin birbirleriyle olan iletişimi güçlendiriyor. ”

dedi. Ben de kendisini tebrik ediyorum. İnşallah Türkiye’deki tüm mahallelere böyle insanlar muhtar seçilir, böyle insanlar göreve gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir