İzmir Adliyesi Terör Saldırısı | Yazan Gençlik

İzmir Adliyesi Terör Saldırısı İle Sarsıldı

Bugün sabah saatlerinde İzmir Adliyesi C kapısında meydana gelen patlama ile güvenlik güçleri harekete geçti. Belirtilen bilgilere göre olay yerinde ayrı iki patlama gerçekleştirildi. Çok sayıda ambulans olay yerinde hazır bekletilirken acı haber geldi. 1 polis ve 1 sivil şehadete ulaşırken 11 kişinin de yaralandığı açıklandı.

izmir-adliyesi-teror-saldirisi

2 terörist ölü olarak ele geçirildi

Şehit olan polis iki teröristi öldürerek daha büyük bir katliamın meydana gelmesini önledi. Olay yerine çok sayıda polis ve ambulans gönderilirken çatışmalarda teröristleri öldüren polis şehit oldu.

Bölgede geniş çaplı güvenlik önlemleri alındı

Manas Bulvarı çevresini trafiğe kapatan polis geniş çaplı arama başlattı. Edinilen bilgilere göre siyah montlu, beyaz bereli, 1,70 cm boylarında bir şüphelinin arandığı yönünde. Aramalar devam ederken patlamanın olduğu bölgede şüpheli bir paketin de tespit edildiği açıklandı. Bu bilgilerin yanı sıra Kızılay İzmir Bölge Müdürü Gökay Gök, yaralılar için yeterli kan stoklarının bulunduğunu açıkladı.

Şehitlerin isimleri açıklandı

İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru, saldırıda şehit olan iki vatandaşımızın kimliklerini açıkladı. Şehit olan polisin isminin Fethi Sekin olduğu bildirilirken diğer şehidin ise adliye memurlarından Katip Musa Can olduğu belirtildi. Doğru’nun “Şehit polisimiz Fethi isimli, adliyemizin önünde 8-10 yıldır trafiği tanzim eden sevdiğimiz bir arkadaşımızdı. Allah rahmet eylesin. Başımız sağ olsun. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum” dedi. Yapılan incelemeler de saldırının PKK terör örgütü tarafından yapılma olasılığının yüksek olduğu belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir