Kaçış Planı | Yazan Gençlik

Kaçış Planı

AKP yönetimi ve milletvekilleri artık ilk seçimlerde çuvallayacaklarını biliyor. Bu yüzden son günlerde çok önemli kaçış planları hazırlıyorlar. Mesela “Özel Ordu”.

Kendilerine silahlı bir kuvvet oluşturmayı amaçlıyorlar bence. Tabi ki kanıtlanmış bir şey yok. Ama herhâlde aklı başında her birey bunu kolayca anlamıştır. Bu adamlar, dünyanın sayılı ordularından olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ni beğenmiyorlar ve özel eğitimli veya paralı asker niteliğinde bir lejyoner ordusu kurmayı planlıyorlar. Saçmalık. Koskoca TSK’nın moralini sen ilk önce sıfıra indir; sonra da sen bir işe yaramıyorsun ben yeni ordu tuttum diye söylen dur. AKP iktidarı kaçış planlarını kusursuz yapıyor. Bana kalırsa yaptıklarını sanıyorlar…

Bu orduya kimilerine göre Yüz bin, kimilerine göre ise Beş yüz bine kadar insan katılabilecek. Bazı yarım akıllılar ise işsizliğin azalacağını düşünüyor. Yahu kardeşim, bir profesyonel orduya sen önüne gelen herkesi alı hiç yaparsan bu ordu ne işe yarar ?! Ama onlara göre yarayabilir aslında. Her işi yarım ya da hiç yapamıyorlar.

AKP’nin bir diğer kaçış planı da 12 Eylül’de yapılacak referandum. ‘Evet’ oyları çoğunluk çıkarsa AKP, Yüce Divan’da yargılanmaktan kurtulacak. Zaten kaçışları da bu; Bence şimdiden bavullarını hazırlamışlardır. Abartma demeyin. Kim bilir kaç bavulları vardır! Karısı alış-veriş merkezine girince kapılara kilit vuran ve mağazaları kapatan insanın kim bilir kaç bavulu, taşıyacak kaç eşyaları vardır.

Bu yüzden bu köşede halkıma sesleniyorum ve referandumda ‘Hayır’ oyu vermeye çağırıyorum. Zaten siyasi parti liderlerinin tavrı belli daha şimdiden…

CHP: Hayır
MHP: Hayır
DSP: Hayır
DP: Hayır…

Sadece BBP ve SP liderleri ‘Evet’ oyu kullanacaklarını söylediler. Zaten onlardan da maalesef bunu bekliyordum.

Kısacası AKP’nin kaçmasına izin vermeyeceğiz. Kaçış Planlarını yırtıp atacağız. Yüce Divan’da yargılanacaklar. Kurtuluşları yok.

Sabıkalı parti olan AKEPE bir gün halka hesap verecek.

“Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir