Kamudan İhraç Edilen Ve Görevi İade Edilen Memurların Tam Listesi | Yazan Gençlik

Kamudan İhraç Edilen Ve Görevi İade Edilen Memurların Tam Listesi

Uzun süredir ülkeyi tehdit eden Fetö terör örgütünün kamu kadrolarındaki gücünün tamamen yok edilmesi için büyük bir çaba sarf edilmekte. Özellikle 15 Temmur darbe girişimi sonrası OHAL ilan edilmesi sonrasında memurların ihraçları hızlandırıldı. Kamudan ihraç edilen memurların tam listesi ve kamuda görevi iade edilenlerin tam listesi ise açıklandı.

mahkeme-dava

Fetö terör örgütü uzun yılladır yürüttükleri devletin önemli mekanizmalarını ele geçirerek devletin işleyiş düzeninde söz sahibi olma hayalleri son olaylar ile suya düştü. Özellikle darbe gecesi sonrasında fiili adımlar atan hükümet kamuda Fetö üyesi olan memurların tespitini yapmaya devam etmekte. 15 Temmuz gününden günümüze kadar kamudan binlerce kişi ihraç edildi. İhraç edilenlerin arasında üst düzey memurlar, savcılar, hakimler, müdürler, emniyet müdürleri gibi bir çok isim bulunmakta. Gelen bilgilere göre Fetö terör örgütünün kamudaki yapılanmasının hala tamamen çözülemediği ve kamudan ihraçların devam edeceği yönünde.

Terör örgütüne üye olma gerekçesi ile görevlerinden ihraç edilenlerin yanı sıra ihraç edildikten sonra gerekli incelemeler ile terör örgütü ile herhangi bir ilgisinin bulunmadığı tespit edilen memurlarında görevleri iade edilmekte. Geriye dönük incelemeler yapan görevliler ihraçlar konusunda çok dikkatli davranmakta ve gerçek delillere ulaşmadan ihraç işlemlerini başlatmamaktadır. Ancak barı memurların ihracı sonrasında yapılan gerekli incelemelerde herhangi bir suçu bulunamayan memurlar ise tekrardan görevlerine çağrılıyor. Böylelikle suçu bulunmayanlara görevleri iade ediliyor.

İşte kamudan ihraç edilenlerin tam listesi

Kamudan ihraç edilen ve  sonrasında görevi iade edilecek memurlar

iste-kamudan-ihrac-edilenlerin-tam-listesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir