Kara Kutu Bitti mi ? Kara Kutu Dizisi Yayından Kaldırıldı | Yazan Gençlik

Kara Kutu Dizisi Yayından Kaldırıldı

Eski bir istihbaratçı olan Barışın hayatını anlatan Kanal D’nin Salı günü yayınlanan dizisi Kara Kutu, hedeflenen izlenme sayısına ulaşamadığı için kayından kaldırıldı. Orhan Kılıç, Sümeyra Koç, Deniz Uğur, Hazım Körmükçü gibi oyuncuların başrollerini paylaştığı Kanal D dizisinin son bölümü 21 Nisan 2015 Salı günü yayınlanmıştı. Salı günleri saat 23:15’te yayınlanan Kara Kutu dizisi yeni bir dizi ve sadece 7 bölüm çekebildi.

Kısaca Kara Kutu Dizisinin Senaryosu

Kara Kutu dizisinin senaryosunu Ercan Mehmet Erdem yazıyor, yönetmenliğini Serdar Akar yapıyordu.

kara-kutu-dizisi

Sadece 7 bölümü yayınlana bilen Kara Kutu dizisi yıllar önce Irak’ta görev yapan ve derin devlet için çalışan bir istihbarat elemanının hayatını anlatıyordu.  Dizinin başrolü adı Barış olan istihbaratçı, Irak’ta görev sırasında iken arkadaşı Reşit tarafından ihanete uğrar ve arkadaşı tarafından vurulur. Fakat ölmez ve Irak’ta köylüler tarafından bakılır ve toparlanır. Toparlandıktan sonra Türkiye’ye hafızası yitik bir şekilde döner.  Bu arada Türk pasaportuyla Türkiye’ye Mehmet Duman adında geri dönmüştür. Türkiye’de bir barda çalışmaya başlar. Barda bir kavgaya karışır ve kavga esnasında hafızası yerine gelmeye başlar tabi her şey değil. Hafızasında gel-gitler yaşayan Barış derin devlet için pis işleri üstelendiğini hatırladığında da bunalıma girer ve kendisine ihanet eden arkadaşı Reşit olduğunu öğrendiğinde ise ortalık karışır.

RTÜK İki Kere Ceza Vermişti

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Kanal D‘ye Kara Kutu dizisi  ” bira reklamı yapıyor ve astsubayları aşağılıyor  ” gerekçeleri ile 700 bin Türk Lirası’nı bulan cezalar kesmişti.

Dizideki Cevahir karakterinin eşi rolündeki kadının, ” Şu astsubaylardan biri subaylığa geçiş yapmış, Tabi bu, normalde karısı astsubay eşlerinin katıldığı güne katılırmış, şimdi subay oldu ya kalkmış hemen subay eşlerinin gününe gelmiş, hiçbirimiz tanımıyoruz kadını. O da şimdi yeni subay oldu ya, nasıl davranacağını bilmiyor. Ay kendi aramızda güldük ettik, çaktırmadan tabii ne yapalım ? ” dizi replikleri RTÜK‘ün Kara Kutu dizisinin astsubayları ve ailelerini aşağılıyor gerekçesiyle cezalandırmasına neden oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir