Karşınızda 2016'da Google'da En Çok Arananlar | Yazan Gençlik

Karşınızda 2016’da Google’da En Çok Arananlar

Google hayatımıza girdiği günden bu yana her zaman merak edilen konulardan biri de yıl içerisinde en çok neleri aradık. 2016 yılında Google’da en çok aranan kelimeler ise kategoriler şeklinde ortaya çıktı. Bu bilgilere göre üst sıralarda ” Tanka nasıl çıkılır? ” ” Slime nasılı yapılır? ” ” Darbe ” aramaları üst sıralarda olurken kişi bazında ise Aleyna Tilki en çok arananlar arasında yerini aldı.

google-arama

Arama motoru olan Google artık hayatımızın o kadar içine girdi ki bir şey merak ettiğimizde ilk sorduğumuz kaynak Google olmakta. Dünya çapında sayısız kişinin kullandığı site her konuda bilgiyi hızlı bir şekilde bulmamızı sağlamaktadır. Dünya genelinde en çok bilinen arama motoru olan Google bu unvanını her zaman korumayı başarıyor ve kendini geliştirerek ileriye dönük insanlara farklı hizmetler sunuyor.

Hem Türkiye’de hem de dünyada en çok arananlar listesi her yıl olduğu gibi 2016 yılı içinde yayınlandı. İsimler listesinde ülkemizde en çok aranan kişi Aleyna Tilki oldu. Bu sırayı Oya Aydoğan ve Mustafa Koç takip etti. Genel aramalar kategorisinde ise en çok aranan bu sene Eba Eğitim Bilişim’i Pokemon Go ve Darbe aramaları takip etti. Diziler kategorisinde ise en çok aranan Kiralık Aşk oldu. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olamaz ve Aşk Laftan Anlamaz dizileri ise ikinci ve üçüncü sırayı kaptı. Türkiye yemek tarifleri kategorisinde ise en çok Trileçe tarifini aradı ve artından mücver ve istiride mantarı en çok arananlar listesinde yerini almış oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir