Kayseri'de Halk Otobüsüne Bombalı Saldırı Gerçekleştirildi | Yazan Gençlik

Kayseri’de Halk Otobüsüne Bombalı Saldırı Gerçekleştirildi

Bugün saat 08:45 sularında Kayseri’de bulunan Erciyes Üniversitesi kampüsünde halk otobüsüne bombalı araç ile saldırı düzenlendi. Şuana kadar ölü ve yaralı sayısı açıklanmasa da bir çok kişinin şehit olduğu gelen bilgiler arasında.

kayseride-teror-saldirisi-yanan-otobus

Olay yerine bir çok ambulans sevk edilirken otobüsün içerisinde bulunanların izin kullanmak üzere yola çıkan sivil kıyafetli askerlerin olduğu bildirildi. Görgü tanıklarının ifadelerine göre halk otobüsünün yanına bir aracın yaklaşması sonrasında aracın patladığı söylenmekte.

İHA muhabirinin verdiği bilgilere göre çok sayıda şehit ve yaralının olduğu söylenmekte. Kullanılan yolun hafta içi yoğun olduğunu ancak hafta sonu sakin bir yol olduğunu belirten muhabir aynı zamanda yol üzerinde komando tugayı kışlasının bulunması da bunun bir terör eylemi olduğu konusundaki şüphelerin artırdığını belirtmekte. Önce trafik kazası olduğunu zanneden halk patlama sonrasında ortaya çıkan manzarayı görünce bunun bir terör eylemi olduğunu anladı.

RTÜK, Kayseri Erciyes Üniversitesi kampüsünde meydana gelen patlama için geçici yayın yasağı getirerek görüntülerin paylaşılmamasını sağladı. İleri saatlerde olay hakkında daha net bilgilerin gelmesi beklenmekte.

Bundan önce İstanbul’da Vodafone Arena stadında gerçekleştirilen ve 44 kişinin şehit 150’den fazla kişinin yaralandığı patlama sonrasında tekrar böyle bir olayın gerçekleşmesi terör olayı olmasını muhtemel kılmakta. Eylemin aynı zamanda askerlere yönelik yapılması söz konusun son zamanlarda eylemlerini artıran PKK terör örgütünün bu eylemi yapabileceği yönünde düşünceler güç kazanıyor.

Kaynak: http://www.haber7.com/guncel/haber/2235086-kayseride-halk-otobusune-bombali-saldiri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir