6 arkadaşımız bırakılmazsa TBMM'ye gitmeyeceğiz :) | Yazan Gençlik

6 arkadaşımız bırakılmazsa TBMM'ye gitmeyeceğiz :)

Mardin Bağımsız(!) milletvekili Ahmet bir konuşma yapıyor kendince. Ahmet diyor ki  eğer kck tutukluları bırakılmazsa meclise gelmeyiz. Ya hep ya hiç açıklaması yapıyor. Akşam akşam iyi güldüm. Biz sizin meclise girmenizi istemiyoruz. Aynı zamanda kck tutukluların serbest bırakılmasını da istemiyoruz. Şahsen benim için mükemmel bir teklif 🙂

Haburda serbest bıraktılar zaten bunları tutsunlar. Benim suçsuz yere yatan ülküdaşlarım içerdeyken bu teröristler mi serbest bırakılacak ? Bırakmasınlar kardeşim kalsınlar içerde.

Hatta Ahmet şöyle bir açıklama yapsın. Eğer kck tutukluları serbest kalmazsa bizde içeri gireriz. Bence bu çok daha güzel bir tehtit olur. Düşünsenize ahmet ve yanındakiler hapse atılıyor. Aman Allah’ım ülkemiz ve dünya ne çok şey kaybeder değil mi ?

Ahmet akşam akşam beni güldürdün ama Allah seni güldürmesin. Çünkü sen teröristsin. Teröristler gülmesin.

6 arkadaşımız bırakılmazsa meclise girmeyiz, 6 arkadaşımız bırakılmazsa parlementoya girmeyiz. 6 arkadaşımız bırakılmazsa TBMM’ye gitmeyeceğiz. 6 arkadaşımız bırakılmazsa TBMM’yi tanımayacağız. Şakacı ahmet…

Evet haberin detaylarına bir bakalım…

Siirt’te seçim sonrası kutlamalar sırasında çıkan olaylarda yaralanan partilileri ziyaret etmek üzere bu kente giden Ahmet Türk ve BDP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Koçali, Siirt Bağımsız Milletvekili Gültan Kışanak, Batman Milletvekili Ayla Akat Ata ve gazeteci-yazar Nuray Mert ile önce Batman’a uğradılar ve partililere kısa bir konuşma yaptı.

İlk konuşmayı BDP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Koçali, seçim çalışmalarının her yerde zorlu geçtiğini belirterek, şunları söyledi:

“İzmir, Mersin ve Bingöl’de zor bir seçim atlattık. İktidar seçilmememiz için elinden gelen çabayı gösterdi. Ancak Kürt halkı iradesini gösterdi. Başbakan, balkon konuşmasında ’Helalleşelim’ diyor. Bugün Batman’da 8 arkadaşımız tutuklandı. Bu nasıl helalleşme? Helalleşme böyle mi olur? Bugüne kadar direne direne nasıl kazanmışsak, yine direne direne kazanacağız. Hatip Dicle ve diğer seçilen arkadaşlarımızı, cezaevinden alacağız. Batman seçimde güzel bir sınav verdi. Cezaevindeki Belediye Başkanı ve diğer tutukluları unutmadı. Şimdi Meclis’te büyük bir güçle vekillerimiz Kürt soruna çözümün de içinde yer alacağı bir sivil anayasaya hazırlayacak. Biz onların yanında olacağız, onlara destek vereceğiz. Dicle’yi ve seçilen diğer arkadaşlarımızı cezaevinden çıkaracağız.”

Alanda yaklaşık 5 bin kişi toplanmasıyla buluşma miting havasına bürünürken, daha sonra DTK Genel Başkanı veMardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk sözü aldı. “Kürdistan’ın sıcaklığı ile Batmanlılar’ı selamlıyorum” diyerekKürtçe konuşan Türk, “Halkımız büyük bir mücadeleyle seçimlerden galip çıkmasını başarmıştır. Bu halk hep ayaktadır. Halkın önünde saygıyla eğiliyorum ve kutluyorum. Çok zorlu bir sınav verdik. Özgürlük yolunda mücadele veren Kürtler, sadece bizleri Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne göndermekle değil, toplumumuzun özgürleşmesinin de önünü de açtı. Seçim öncesinde dört talebimiz vardı. Bu taleplerin arkasında durmaya devam edeceğiz. 2011 Haziran seçimleri Kürtler için bir referandumdu. Kürtler geride kalan seçimde taleplerini tekrarladı” diye konuştu.

Seçim sırasında güvenlik güçlerinin partili seçmenlerine, ’terör’ uyguladığını ifade eden Türk, şunları söyledi:

Seçimde devletin ve polisin terörüyle karşılaştık. Başarımızı hazmedemediler. Siirt’te arkadaşlarımızı yaraladılar, oraya ’geçmiş olsun’a gidiyoruz. Artık öldürme ve zindanlara atmakla bu sorun çözülmez. Abdullah Öcalan’ın tanıdığı bu fırsatı değerlendirmek gerekir. Ateşkes süresinin uzatılması bir fırsattır. Kürtler ellerini uzattı. Gelin bunu birlikte değerlendirin. Siyaseti izliyoruz. Cezaevinde seçilen altı arkadaşımız bırakılmalıdır. Eğer Pazartesi günü bu arkadaşlarımız bırakılmazsalar TBMM’ye gitmeyeceğiz ve Meclis’i tanımayacağız.

Meclisi tanımayacaklarmış. Onlardan birinin güzel bir lafı vardı hatırlar mısınız ? “Hassiktir Diyorum”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir