Kemal Kılıçdaroğlu'nun Maaşına Haciz Getirildi | Yazan Gençlik

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Maaşına Haciz Getirildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yalan ve iftira etmek suçlarından Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Mehmet Özhaseki tarafından dava edilmişti. Devam eden tazminat davalarından birisi daha sonuçlandı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Beyhan, davayı kazandı. Mahkeme, Kılıçdaroğlu’nu mahkeme masrafları ve faizleriyle birlikte 8 bin 772 TL ödemeye mahkum etti.

Kemal Kılıçdaroğlu, 2010 senesinde TBMM’de bütçe görüşülürken Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Dönemin Başkanı Mehmet Özhaseki hakkında bulunduğu iddialar yüzünden davalık olmuştu. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun iddiaları belediyenin ve dönemin belediye başkanı Mehmet Özhaseki’nin yolsuzluk yaptığı yönündeydi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun iddiaları üzerine başlatılan soruşturmada iddiaların asılsız olduğu ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine Mehmet Özhaseki ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi çalışanları kişilik haklarına hakaretten tazminat davaları açtı. Tazminat davası Mehmet Özhaseki’nin kazanmasıyla sonuçlanmıştı. Özhaseki ise kazandığı tazminat ile halka sucuk dağıtmıştı ve günceme gelmişti.

kemal-kilicdaroglu

2010 yılında Kayseri Büyükşehir Belediyesi yönelik yolsuzluk iftiraları nedeniyle açılan tazminat davalarının devamı olan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Beyhan, açmış olduğu tazminat davası, Kılıçdaroğlu’nun toplamda 8 bin 772 TL ödemesine hükmedilerek sonuçlandı. Hüseyin Beyhan’ın avukatları tarafından Kayseri 2. İcra Müdürlüğü’ne başvuruldu ve İcra Müdürlüğünce Kılıçdaroğlu’na ödeme tebligatı yapıldı. Fakat CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 10  içinde 8 bin 772 TL tazminatı ödemeyince Kılıçdaroğlu için icra kararı çıkartıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir