Kertenkele 2. Sezon Ne Olacak ? Fragmanları izle | Yazan Gençlik

Kertenkele 2. Sezon Ne Olacak ? Fragmanları izle

ATV’nin reyting rekorları kıran dizisi Kertenkele yeni sezona hazırlanıyor. İlk sezonda başkarakter sevimli hırsız Kertenkele, Ziya Bilgin adındaki bir imamın kimliğini kullanarak hapisten kaçmıştı. Kendisini yurtdışına kaçıracak olan arkadaşının ikamet ettiği mahalleye gedince de mahalleli onu camilerine atanan gerçek imam sandılar. Kertenkele ise yurtdışına kaçana kadar imamlık oyununu sürdürdü. Ancak hiç yurtdışına kaçamadı çünkü lojmanı hazır olana kadar bir konağın müştemilatında kalıyordu ve konağın güzel kızı Zehra’ya aşık olmuştu. Kertenkele dizisinde 1. sezon senaryosu bu iskelet hikaye üzerine yazıldı. Sezonun sonuna doğru Sahte evlilik gerçek aşka döndü. Ama öte yandan Kertenkele deşifre oldu.

Kertenkele Dizisi ve 1. Sezon Hikayesinin Özeti
Kertenkele’nin 1. sezonunda neler oldu ? Hatırlamak istiyorsanız sizi Yazan Gençlik ‘in hazırladığı galeriye alalım.
https://www.yazangenclik.com/kertenkele-dizisi-ve-1-sezon-hikayesinin-ozeti-11816

Kertenkele’nin 2. sezonunda ne olacağı konusuna gelmeden önce kesinlikle yeni sezonda seyircileri yeni bir Kertenkele bekliyor. Kertenkele’nin bu seferki bürüneceği, kimlik Ahmet Hoca daha doğrusu Ahmet Öğretmen. Resmi kanalın geçtiğimiz günlerde yayınladığı yeni sezona dair 2. fragman izlenimleri gösteriyor ki hikaye neredeyse baştan yazılacak. Kertenkele dizisi aynı adı taşıyan İran versiyonu sinema filmi Marmoulak’tan uyarlamadır. Marmoulak filminde anlatılan hikaye dizinin 1. sezonunda bitti. Bu da İranlı filmi senaryo yazarken referans alamayacakları anlamına geliyor. Yeni sezonda daha zayıf bir senaryo bizi bekleyebilir.

Kertenkele 2. Sezonda Neler Olacak ?

Gelelim Kertenkele 2. sezonda ne olacak konusundaki fikirlerimize… Yayınlanan 2 tanıtım filmi gösteriyor ki Kertenkele kendini öldü göstererek Ünsal Komiser ve Sokrat’tan kurtulmayı planlıyor. Seyircilerin tahminlerine göre Kertenkele Sokrat’tan intikam alacak. Çünkü Sokrat, Zehra ve kardeşini kaçırıp onları canı bomba ile öldürmeyi planlamıştı. Kahramanımız ise Zehra veya kardeşi arasında bir seçime zorlanmıştı. Bir seçim yapmış ve kurtarmaya giderken bomba patlamış ve her şey havaya uçmuştu. Her neyse, Kertenkele’nin Sokrat’ı öldüreceğini sanmıyorum. Çünkü katil olup Zehra’dan ayrı kalmayı göze alamaz. Aklımıza gelmişken, Zehra evleniyor. Bu ne acele ?! Kara Faruk daha toprağa verilmedi. Ekrem Bey en güvendiği damadının bir hırsız olduğunu öğrendi. Ama Zehra tabi ki evlenmeyecektir. Dönelim Kertenkele’ye; bu sefer öğretmen kimliğine bürünmüş olarak karşımıza çıkacak. Branşı ise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi olsa gerek. Kertenkele bu derse imamlıktan antrenmanlı zaten. Kafa kurcalayan asıl soru Kertenkele Zehra ve kardeşi Betül’den kendini gizli mi tutacak ? Onlardan uzak mı duracak ? Yoksa bir gözlük taktı diye tanınmaz hale geldi değil. Aslında öğretmen olarak kendini kamufle edeceğini düşünmesi fikri de saçma. Çünkü dış görünüşü sokaktaki sıradan bir vatandaştan hatta bir hırsızdan farksız. Ama belki de Zehra ve Betül zaten Kertenele’nin hayatta olduğunu biliyor. Ayrıca Ünsal kuşkulanıp cenaze törenini bastığında Zehra’nın endişesi tanıtım 1. fragmanda fark ediliyor. Kertenkele’nin yeni sezon fragmanlarını izleyip yapabileceğimiz yorumlar ve yeni sezona dair fikirlerimiz bu kadar. Umarız seyircilerini hayal kırıklığına uğratmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir