Kışın Yapılacak Aktiviteler Derlemesi | Yazan Gençlik

Kışın Yapılacak Aktiviteler Derlemesi

Aralık ayına girmemiz ile soğuk hava iyiden iyiye yurdumuzu etkisi altına aldı. Yağışlarında yavaş yavaş başlaması ile kış aylarında olduğumuzu tamamen hisseder olduk. Kış ayları her zaman üşümek anlamına gelmez. Eğer tadını çıkarmayı başarırsanız bu soğuk havalarda sevdikleriniz ile birlikte içinizi ısıtabilecek aktiviteler yapabilirsiniz. Kışın yapılacak aktiviteler derlememiz ile sizlerde vaktinizi değerlendirebilirsiniz.

teleferik-kis

Kış tatili

Tatiller genel olarak yaz aylarında yapılır. Ancak kış aylarında da tatilin tadı daha başka olmaktadır. Soğuk havada sıcak arabanız ile seyahat etmek, ısınmak için ateş yakmak, molada sıcak bir çorba içmek hem iş hayatından biraz olsun uzaklaşmanızı sağlar hem de daha sıcak bir ortama sahip olursunuz. Kış tatilinizi çok uzun yapmanıza gerek yok bir kaç gün ayırmanız yeterlidir.

Kış sporunu kesinlikle denemelisiniz

Eğer hiç kayak yapmadıysanız çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Bütün cesaretinizi toparlayın ve Uludağ, Elmadağ, Budi Dağı, Kartalkaya, Palandöken, Zigana, Ilgaz gibi başlıca kayak merkezlerinde kayak heyecanını yaşamalısınız.

Aileniz ile birlikte kestane pişirin

Bazı eski alışkanlıklar hiç değişmez. Bu kışta özellikle ateş üzerinde veya soba üzerinde pişilecek olan kestaneleri tadabilirsiniz.

Balıklar sizleri bekler

Kış aylarında artık taze balık yemeye başlayabiliriz. Ülkemizin denizlerinde bir çok çeşit balığın bulunması ile bizlerde taze ve lezzetli balıkları tadabiliriz.

Kar artık sizleri bekler

Karın yağması ile kar topu oynamak, kardan adam yapmak gibi eğlencelerin yanı sıra sıcak çayınızı alarak camın önünde kar yağışını izlemek dinlenmek adına oldukça keyif verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir