Kızılayda Yolsuzluk Depremi | Yazan Gençlik

Kızılayda Yolsuzluk Depremi

Son dakika haberlerinde gördüğüm ve inanamadığım bir haberi paylaşmak isterim. Türk Kızılayı yıllardır Türk Milleti’nin güvenini kazanmış bir kurumdur. Deprem bölgelerinde ve diğer afet bölgelerinde ihtiyaçları karşılayan, Türk Milleti’nin bağışlarıyla yaşayan bir kurum.

Türk Kızılayı sadece Türkiye’de değil tüm dünya’da ihtiyacı olan insanların yardımına koşmuştur ve koşacaktır. Türk Kızılayı Türk Milletinin güvendiği kurumdur ve bu tür haberler milletin midesini bulandırmıştır.

Elbette yapılanları tüm kuruma mal etmek doğru değildir ama sinek ne kadar küçük olursa olsun mide bulandırır. İsterseniz haberin detaylarını verelim.

Samsun’da Türk Kızılayı Şubesi’ne yönelik operasyonda aralarında Şube Başkanı Mustafa K. ve Yönetim Kurulu üyelerinin de bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Türk Kızılayı Samsun Şubesi’nde yolsuzluk ve usulsüzlük yapıldığı ihbarı üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri operasyon başlattı.

Operasyonda Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Mustafa K, Yönetim Kurulu Üyeleri Tuğrul B, Mehmet Levent S, Ali Mürteza Y, Ömer Faruk Y, Levent C, Murat K, Muharrem Y. ile çalışanlar Mustafa T, Koray B, Başar A, Mustafa Alper K, Tuncay B, Cengiz A, Hikmet A, Yalçın Ç, Tunçay S, Mehmet Onur K, Ferdi K, Gülserin G. gözaltına alındı.

Öte yandan soruşturma çerçevesinde il dışında bulunan Yönetim Kurulu üyelerinden Oktay A. ile yurt dışında bulunan Pervin P. ve eski Yönetim Kurulu üyelerinden Ahmet Ö’nün de gözaltına alınacağı öğrenildi.

Zanlılar hakkında, ihaleye fesat karıştırmak, güveni kötüye kullanmak ve resmi belgelerde sahtecilik yapmak suçlamasıyla işlem yapılacağı öğrenilirken, Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda ifadelerinin alınmaya başlandığı bildirildi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre samsunda Türk Kızıları Samsun şubesine bir operasyon düzenlendi ve 20 kişi gözaltına alındı.  Gözaltına alınan kişilerden bir kısmının daha önce dolandırıcılık, yolsuzluk tarzı suçlara karıştığı belirtildi haberlerde.

Türk Kızılayına güvenmek istiyoruz. Burdan Şerefsizlere sesleniyorum LÜTFEN TÜRK KIZILAYINI RAHAT BIRAKIN. Deniz Fenerine gidin oradakiler sizin kafadan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir