Kombi Faturasını Düşürmenin Yolları Hiç Zor Değil | Yazan Gençlik

Kombi Faturasını Düşürmenin Yolları Hiç Zor Değil

Yaşadığımız kış günlerinde ısınmak için doğalgaz enerjisini kullananlar faturalarının çok gelmemesi için bir çok yöntem denemekte. Ancak bazı yöntemler yanlış olduğu için daha fazla enerji tüketmenize neden olabilmektedir. Uygulayacağınız doğru yöntemler ile sizlerde doğru tasarruf yapabilirsiniz.

kombiden-tasarruf

Kombiyi kapatıp açmak size tasarruf sağlamaz

En çok yapılan yanlışlardan biri kombiyi tasarruf için akşamları veya havanın iyi olduğu saatlerde kapatmaktır. Bu yöntem tamamen yanlıştır. Yanlış olmasının nedeni ise kombilerin tesisatta olan suyu ısıtması için yüksek enerji sarf etmesidir. Su ısındıktan sonraki ısıtma işlemlerinde kombi daha az enerji harcar. Siz bunu sürekli yaparsanız zannettiğiniz gibi az değil daha çok enerji harcamış olursunuz.

Bina yalıtımı çok önemli

Tasarrufunuzu daha da artırmak için binanızda yalıtımın olması da çok önemlidir. Yalıtım olan evlerde ısınma daha kolay olduğu için kombinizin daha az enerji ile evinizi ısıtmasını sağlarsınız.

Kombin bakımı faturanıza yansır

Kombi bakımında hem kombinin hem de peteklerin temizlenme işlemleri gerçekleştirilir. Bu işlemler sonrasında kombi daha rahat bir şekilde çalışacağı için daha az enerji tüketecektir. Ortalama olarak temiz bir kombi tıkalı bir kombiye kadar %15 enerji tasarrufu yapar.

Pencerelere dikkat

Evi havalandırmak için tabi ki pencereler zaman zaman açılacaktır ancak pencerelerin sağlıksız olması ve sürekli soğuk hava alması peteklerin daha hızlı soğumasını ve doğal olarak kombinin daha çok çalışmasına neden olacaktır. Bu da sizin evinizin daha çok enerji ile ısınmasını sağlar.

Bu küçük tavsiyelere uyarak sizlerde doğalgaz faturanızı düşürebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir