Kötü Kedi Şerafettin Filmi Fragmanı İzle | Yazan Gençlik

Kötü Kedi Şerafettin Filmi ve Fragmanları

İstanbul, Cihangir’in belalı kedisi Şerafettin, animasyon tadında beyaz perdeye geliyor. Animasyon filmin yapımında gerçekten çok uzun zaman harcandı. Öyle ki Kötü Kedi Şerafettin animasyon filmine dair ilk fragman 2011 yılında yayınlandı. Ve bugüne kadar medyaya sızan birkaç ip ucu dışında proje, gündemde yer bulmadı. Şero’nun animasyonu sessizliğe bürünüp unutuldu. Bundan önce Kötü Kedi Şerafettin ile ilgili aldığımız en son bilgi animasyon filmin Kasım 2015 tarihinde sinemalarda olacağıydı.

Şerafettin’in Fragmanından İzlenimler

Bugün filmin yapımcıları Şerafettin’in 2. fragmanını yayınladı. Bugün yayınlanan fragmandan ikinci olarak bahsediyorum ama iki fragman arasında grafikler açısından gerçekten büyük bir fark var. Zaten 2. yayınlanan animasyon fragman resmi olarak ” Kötü Kedi Şerafettin Filmi Teaser 1 ” diye adlandırılıyor. İlk fragmanda çizgiler yani hatlar karikatürdeki gibi daha çok ön plandayken 2. fragmanda yani teaser 1’de kaplamalar ve grafikler ön planda ve tabi daha parlak. Böylelikle 3 boyutlu hava yakalanmış.

Ama ilk fragmandaki grafikler benim daha hoşuma gitti. Çünkü karikatür çizimlere daha yakın diyebilirim.

Şero’nun Animasyon Filmi Hakkında…

Kötü Kedi Şerafettin animasyon filminin teknik detaylarına gelir isek; filmin senaryosunu yine çizgi romanın yaratıcısı Bülent Üstün yazıyor. Senaryoya destek ve uyarlamayı da Levent Kazak üstleniyor. Animasyon filmin yönetmenliğini ise Mehmet Kurtuluş, Ayşe Ünal paylaşıyor.

Seslendirme kadrosu ise şu şekilde: Uğur Yücel, Demet Evgar, Okan Yalabık, Ayşen Gruda, Güven Kıraç, Ahmet Mümtaz Taylan, Gökçe Özyol, Cezmi Baskın ve Yekta Kopan.

Kötü Kedi Şerafettin Kimdir ?

kotu-kedi-serafettin

Kısaca Şero olarak adlandırılan kahramanımız İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde yaşar. Şero melez bir kedidir yani tekir. Yarı insan yarı kedidir. Şerafettin’in babası olan Tonguç bir gün mastürbasyon yapar ve etrafa fırlayan meniye oturan kedisi Şero’ya hamile kalır. Şerafettin pis sapık bir kedidir. Şerafettin uçkuruna düşkünlüğü sebebiyle baba olmuştur ama bundan habersizdir. Tabi sonradan bunu öğrenir ve oğlu Tacettin’i de kendine benzetir.

Film ve Karikatür

kotu-kedi-serafettin-garfield

Türkiye’de animasyon çocuklar içindir algısını yıkacak olan Şero’nun sinema filmi 13 yaş ve üzeri sınıflandırmayla yayınlanacak. Filmin uyarlama kaynağı olan Kötü Kedi Şerafettin karikatürleri ilk olarak 1996 yılında L-Manyak dergisinde yayınlandı. Kötü Kedi o tarihten bu yana; hele ki 90lı yılların sonuna doğru Türk gençlerinin arasında büyük bir popülarite kazandı. Sürekli diğer hayali kedi karakterlerle kıyaslandı. Özellikle Garfield ve Heathcliff;

Film büyük başarı yakalarsa belki diğer Türk çizgi romanların da animasyonlarının da yapılması konusunda yapımcılara cesaret verebilir. Tabi bunu zaman gösterecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir