Kredi Kartı Borcu Yüzünden Eve Haciz Gelir Mi? | Yazan Gençlik

Kredi Kartı Borcu Yüzünden Eve Haciz Gelir Mi?

Taksitli alışverişler, alışverişlerden kazanılan puanlar, acil durumlarda harcama yapılabilecek bir limit, kredi kartını her zaman makul kılmaktadır. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı kredi kartı ödemelerinde sorun yaşandığında insanları sıkıntılar ile karşılaşabiliyor. Kredi kartı borcu yüzünden eve haciz gelir mi sorusu da bu nedenle sıklıkla sorulmaktadır. Detayları inceleyerek bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

kredi-kartlari-ii

Kredi kartı borcundan haciz ne zaman gelir

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki genel olarak bankalar 90 gün ödenmemiş borçlar için haciz işlemlerini başlatmaktadır. Haciz işlemleri ise iki şekilde uygulanmaktadır.

Kredi kartı borcu nedeni ile maaşa haciz koyma

Günümüzde artık en sık uygulanan tahsilat yöntemidir. Kişi eğer bir yerden maaş alıyorsa banka avukatları kişinin çalıştığı firmaya bir yazı yazar ve kişinin maaşının 4/1’ine haciz koyar. Bu tutar çalışandan yani hacizliden kesilir ve firma tarafından belirlenen icra dairesinin hesabına yatırılır.

Kredi kartı borcu nedeni ile eve haciz gelir mi?

Asıl sorumuz olan kredi kartı borcu nedeni ile eve haciz gelir mi sorusu ise günümüzde pek tercih edilmemektedir. Önceden bu yöntem ile insanlar çokça karşılaşmaktaydı. Ancak günümüz koşullarında bankalar öncelikle maaşa haciz koymakta. Eğer kişinin ödeyebileceği bir maaşı yoksa bu durumda ev gibi taşınmazlara haciz konulabilmektedir.

Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için yüksek limitli kredi kartları size sunulsa dahi kullanmamanızı tavsiye ederiz. Böylelikle ödeyemeyeceğiniz borçlarla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir