Kurban Bayramınız Mübarek Olsun | Yazan Gençlik

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

Tüm Türk ve İslam Aleminin Kurban Bayramını kutlar hayırlı bayram geçirmelerini yüce haktan dilerim. Bayramlar kardeşliği, dostluğu, arkadaşlığı pekiştiren günlerdir. Bu günlerde küçükler büyükleri ziyaret eder ve gönüllerini alırlar. Bayram Günleri özellikle Türk Milleti için ayrı bir sevinç kaynağıdır.

Bayramlarda küslükler, dargınlıklar unutulur ve yeni sayfa açılır. En azından böyle olmalıdır. Türk Milleti’nin şu günlerde içinde bulunduğu küslük, dargınlık, kırgınlık sıkıntısının bu önemli gün sayesinde çözülmesi için dualarınızı esirgemeyiniz. Bayramlarda aramızda ayrılan insanların mezarlarını ziyaret ederek onları da bu önemli günde yalnız bırakmamış oluruz. Yılda 2 kez veya 3 kez ziyaret ettiğimiz mezarlıklar bu günlerde insanlarla dolmalı ve aramızdan ayrılanlara da saygılarımızı sunmalıyız. Bizleri göremeseler de, duyamasalar da, bizlerle konuşamasalar da onların yaşarken bizlere yaptıklarını düşünmeli ve yanlarına gidip vefa borcumuzu ödemeliyiz. Eğer vefat eden yakınımız yoksa ŞEHİTLİKLERİMİZİ ziyaret ederek vatan evlatlarını yalnız başlarına bırakmamalıyız. Onlar bizler için canlarını feda eden kahraman askerlerdir. Unutulmamalıdır ki Şehitler Ölmez.

Türk ve İslam alemi bu özel günde birbirine kenetlenmeli ve barışın egemen olduğu bir dünya nizamı yaratmak için işe koyulmalıdırlar. Dünya’da barışı sadece Müslüman olanların sağlayabileceği aşikardır. Gayri Müslimlerin özellikle Müslümanlara yaptıkları işkenceler, katliamlar ve hatta soykırımların önüne geçebilmek için güçlü ve yere sağlam adımlarla basan Müslüman devletlerin olması gerekmektedir. Maalesef  Türkiye ve İran’dan başka çok fazla gücü olan bir Müslüman ülke yoktur. Türkiye ve İran’ın durumu da ortadadır.

Katil Çinlilerin yılda binlerce Müslüman Türk’ü öldürdüğünü hepimiz az çok biliriz. Doğu Türkistan’da yaşanan sıkıntıları dile getirmeyerek hem Müslüman kardeşlerimiz hem de ırkdaşlarımız olarak onlara  yaptığımız büyük ayıptır. Bu ayıbı örtmenin en güzel yolu o ayıbı işlememektir.

Bu güzel bayramda kurban kesecek olanların ibadetlerinin kabul olmasını Yüce ALLAHTAN niyaz ederim. Hayvan konusunda da sıkıntıda olduğumuz bir gerçektir. Maalesef yanlış politikalar sonucu hayvanların, millete yetmemesi yüzünden insanlar pahalı bedeller ödeyerek ibadetlerini yerine getirmeye çalışıyor. Unutulmaması gereken bir şey daha hatırlatmak isterim. Kurban Bayramı dolayısıyla kurban ettiğimiz hayvanların acı çektirilmeden kesilmesi gerekir. Hayvanlara işkence ederek kurban kesmek dinen ve ahlaken doğru değildir. Diyanet İşler Başkanlığının uygun gördüğü şekilde kurban kesmek gerekir. Sokak ortalarında, çocukların gözü önünde kurban kesilmemesi gerekir. Çocukların bu durumdan etkileneceği unutulmamalıdır. Hayvanların kanları iyi temizlenmeli, derileri sokağa atılmamalıdır. Hayvan derilerini toplayan kurumlara teslim edilmelidir.

Yarın Hacı olacak ağabeylerimizin, ablalarımızın da HAC İBADETLERİNİN kabul olmasını ve döndüklerinde HACI sıfatına yakışır şekilde davranmalarını dilerim.

Allah Tüm Türk ve İslam Aleminin Kurban Bayramını Mutlu, Huzurlu Geçirsin İnşallah.

Allah Yar ve Yardımcınız Olsun

Kürşad Altan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir