Lazar Markovic - Fenerbahçe | Yazan Gençlik

Lazar Markovic (Fenerbahçe)

Molde maçını unutturmak için oynayan bir Fenerbahçe vardı dün akşam… Futbol olarak çok iyi oynamasa da iyi toparlanmış bir futbol ortaya koydu Fenerbahçe. Daha önceki maçların aksine daha hızlı bir futbol izlettirdi taraftara… İlk defa ilk 11’de oynamasına rağmen çok iyi bir performans gösteren Lazar Markoviç‘i unutmamak lazım. Hırslı ve hızlı futboluyla ilerleyen haftalarda ilk 11’de oynamaya hazır olduğunu gösterdi Pereira’ya. Attığı driplinglerle olsun, golde yaptığı katkıyla olsun kalitesini yansıttı sahaya.

Pereira’da hatasını anlamıştı, skor 1-1 olunca Topal’ı çıkarmak yerine Markoviç’i aldı oyundan ve takımın ortasaha direncini yükseltti. Genç yıldız Uygar’ı da unutmamak lazım. Bu takımda her zaman şans verilmesi gereken bir isim. Son dakikalarda topun bizde kalmasında en önemli katkıyı Uygar yaptı.

Takımın vazgeçilmezi ise her zaman ki gibi Luis Nani. Sahada basmadık yer bırakmadı Nani, hızı ve hırsıyla takımın en çok öne çıkan yıldızıydı… Fenerbahçe’nin forveti Van Persie. Fernandao ağır bir oyuncu ve top ile uzun süre oynayamıyor. Pereira’nın ilerleyen haftalardan hatasını anlayıp ilk 11’de Van Persie ile başlayacağını ümit ediyorum.

Fenerbahçe bu futbolunun üzerine ekleyerek devam ettiği sürece ligde ve Avrupa’da çok canlar yakacak…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir