Lübnan Hükümeti 1915 Sözde Ermeni Soykırımı Gerekçesiyle Okulları Tatil Edecek | Yazan Gençlik

Lübnan Hükümeti 1915 Sözde Ermeni Soykırımı Gerekçesiyle Okulları Tatil Edecek

Türkiye, 1915 olaylarıyla sözde Ermeni soykırımı ile suçlanıp iftiralara maruz kalırken, dünya ise araştırma yapmadan hiçbir dayanağı olmayan bu iftiralara çanak tutuyor. Bu sefer sözde Ermeni soykırımına taviz ve destek  veren ise yakın coğrafyamızdan. Lübnan Eğitim Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde Lübnan Hükümetinden, sözde Ermeni soykırımını anma gayesi ile okulların tatil edilmesi talebinde bunundu. Lübnan Hükümeti de bakanlığın talebini uygun görerek ülkedeki özel ve resmi okulları tatil etme kararı alındı. İlaveten soykırım iddiaları anacakları gün  Ermenistan’dan gelen müzik grupları Trablus’ta konserler verecek.

turk-bayraklari

Türkiye’nin yanında duran Trabluslular ise evlerine o gün Türk Bayrakları asarak Lübnan Hükümetinin bu kararını protesto edecekler.

Ülkedeki bazı Sünni gruplar ise hükümetten sözde Ermeni soykırımı tatilini iptal etmesini isteyecekler. Fakat alınan karar iptal edilmez ise önümüzdeki Cuma günü yani 24 Nisan 2015 tarihinde, 1915 olaylarına ilişkin iddiaları anmak için Lübnan’da okullar  tatil edilecek.

Ülkedeki Türk dernekleri ve Türkiye’nin yanında olanlar ise anma etkinliklerinin yapılacağı günlerde kentteki tüm evlere Türk Bayrağı asma kampanyası başlattı.

Şehrimizi Kuranların Yanında Durun Bizle Alakası Olmayan Ermenilerin Değil !

Evlere Türk Bayrağı asma kampanyasını başlatanlar, Sultan El-Mansur Kalavun’un liderliğindeki Türk Memlukları tarafından 26 Nisan 1289 tarihinde yani 726 yıl önce Trablus kentinin yeniden inşa edildiği tarihi gerçeğine değinerek,” Kentimizin inşasının yıldönümünde, tarihimizle alakası olmayan Ermeni iddialarını değil kentimizi yeniden inşa eden Türkleri hatırlamamız gerekir. Türkler bu kenti kurmasaydı burada bulunmazdık. Trablus şehrinin her yerine Türk bayrağı asma kampanyasına katılın ki, Türkiye ile olan ortak tarihimize yönelik iftiralara karşılık verelim ” sözleriyle insanlardan kampanyaya katılmalarını istiyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir