Mardinde Üç Şehit Verdik | Yazan Gençlik

Mardinde Üç Şehit Verdik

Öncelikle hepimizin başı sağolsun. Daha verdiğimiz şehitlerimizin şokunu atlatamadan ve atlatamayacakken yeni bir haber ile sarsılıyoruz…  Tüm Şehitlerimize ALLAH’TAN RAHMET diliyorum.. Haberlerin ardı arkası kesilmiyor ve sürekli şehit haberleri alıyoruz…

Başbakan ve yanındakilerden en ufak bir hareket göremiyoruz. İşte bunun için bu adamı hiç sevmedim, sevmeyeceğim. Beni sözlerle, cümlelerle oyalamaya çalışıyorlar. Neymiş efendim terörle karaklı mücadelesine devam edecekmiş. Ya bırak ALLAH aşkına. Kimi kandırıyorsun sen ?  Hoş güzel kandırıyorsun ya. Yoksa Türkiye’nin yarısının oyunu alabilir miydin ?

Şu kadar şehidimiz var çıkıp ne yaptın ? Terörle mücadele için ne yaptın başbakan ? Terörle mücadeleden çok müzakere yapıyorsun. Açılımlarla kandırmaya çalışıyorsun. Teröristin anasıyla benim anamı bir tutuyorsun. Analar ağlamasın diyorsun. Ulan bırak benimkiler ağladı onlarınki de ağlasın….

Bu kanı durduracak gücün var. Sen kanı durdurdun da, yanlış tarafın kanını durdurdun. Seni oraya askerlerimiz şehit olurken teröristler ellerini kollarını sallaya sallaya gezsinler diye getirmedi bu millet.

Teröristi dağdan indirdin serbest bıraktın. Sonrada gelip bana mücadeleden bahsediyorsun.

Konuları çok dağınık yazıyorum belki ama inanın kafamı toparlayamıyorum. İçim acıyor ya. Yeter artık bizede yazık. Yazık günah bu millete bu işkence.

Artık ne yapılacaksa yapılsın bir an evvel. Ne avrupa umrumda ne dünya.  Benim umrumda değil bunlar sizinde olmasın. Ben şehit verdikten sonra Dünya’da sayın olsam ne olmasam ne ? Ben askerime sahip çıkamıyorken Dünya benimle alışveriş yapsa ne çıkar yapmasa ne çıkar ?

Sırf ekonomi için şehit veriyorsak ***** etmek lazım ekonomiyi.  Yoksa gelen bu haberlerle daha büyük bir karışıklığa gideceğiz. Amerikanın hizbullahı öldürdüğü gibi bir gece gidip imralıdakini ve tüm pkk yöneticilerini öldürelim.

Bunları yapacak kadar gücümüz yok mu ? Bence bunları yapacak gücümüz var. Hatta bunlar ne ki bir gecede tüm örgütü bitirecek gücümüz var. Tek bir gecede. Artık kim düşman kim dost belli değil mi ? Teröre yardım eden devletlerle neden hala dost olmaya çalışıyoruz? Bu soruya atlarlar hemen çünkü onlarla iyi geçinip onlarla konuşucaz onlarda teröre yardım etmeyecek.

Komik adamlar ya. Türk’ün Türk’den başka dostu yoktur. Hiç kimseden hayır beklemeyin terör konusunda. Herkes bu yaraya tuz basar. Terörle mücadelede tek başımızayız. Bu sorunu kendi kendimize çözeceği. Eğer biz bu adamların maddi desteklerini kesemiyorsak kesecek tek şeyimiz kalıyor oda nefesleri. Maddi bir önlem alamıyorsak  bu adamları öldüreceğiz.

Bunu millete bırakmasın devlet. Çünkü eğer millet bu işe el atarsa sadece pkk ile bitmez bu iş. Ayrıca bizim için çizilen senaryoları oynamaktan bıktık. Artık kendi kaderimizi kendimiz belirleyeceğiz.  Bizim için hazırlanan yol haritalarını kullanmak yerine yol haritası oluşturacağız. Aksi taktirde böyle şehit vermeye devam ederiz.

Şehitleri istismar ediyorsanız diyeceğine bundan sonra bizden değil onlardan gidecek desen daha iyi bir adam olarak bilirsin be başbakan. İki yüzlü politikayı bırakmalısın artık. Hem bize gelip terörle mücadelemizde kararlı adımlarla devam edeceğiz deyip sonrada öbür tarafa gidip açılım devam edecek dememelisin mesela.

Konya’da, Yozgat’ta, İstanbul’da, Elazığ’da milliyetçilik yapıp Diyarbakır’a gidip, Hakkari’ye gidip milliyetçiliği reddetmek senin kişiliksiz bir herif olduğunu gösterir sadece.

İki yüzlülüğü bırak başbakan. Mevlana’nın ne olursan ol yine gel felsefesini hayat felsefen edinmişsin ama o güzel insan Ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol demiştir bunu da unutma.

Son olarak şehitlerimizden dualarınızı eksik etmeyin lütfen.

Elhamdü lillâhi rabbil’alemin.

Errahmânir’rahim.

Mâliki yevmiddin.

İyyâke na’budü ve iyyâke neste’în, İhdinessırâtel müstakîm.

Sırâtellezine en’amte aleyhim ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn.

Amin

 

Mardinde 3 Şehit Haberi :

 

Ömerli ilçesine bağlı İkipınar köyü Jandarma karakolunda görevli olan 2 Astsubay Başçavuş ve 1 uzman çavuş dün gece saat 23.40 sıralarında köyde davet edildikleri bir evden karakola dönerken, PKK’lı teröristlerin kurduğu pusuya düştü. Çıkan çatışma sonucu, Gaziantep Nurdağı nüfusuna kayıtlı Astsubay Başçavuş Erhan Gül, Kırıkkale merkez nüfusuna kayıtlı Astsubay Başçavuş Sadık Güllü ve Gaziantep merkez nüfusuna kayıtlı uzman çavuş Ali Öztürk Şehit oldu. Saldırıdan sonra bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Şehit Astsubaylar ve uzman çavuşun cenazeleri otopsi için Diyarbakır Asker Hastanesine kaldırıldı. Şehit askerler için Diyarbakır’da bugün uğurlama töreni yapılacağı belirtildi.

Kürşad Altan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir