Merdiven - King School Albümü ve Şarkı Sözleri | Yazan Gençlik

Merdiven – King School Albümü ve Şarkı Sözleri

Merdiven King School Albümü

Türkçe sözlü Rap hiç olmadığı kadar ana akımın içerisinde ve hatta yön veren yegane tarz. Eskideki ufak partilere nazaran artık mekanlarde ve konserlerde rapçiler çalıyor. Geçmişten bugüne varlığını sürdüren Merdiven kurmayları toplanıp King School projesini, değişen dengelerin tam ortasına yerleştiriyor. Klasik hiphop stilinde işler çıkararak önceki döneme selam çakarken günceli yakalamaya çalışıyorlar.

Şarkı Sözleri

Bir süredir üyelerinden ortaklaşa parça çıkacağı haberini alıyorduk ancak ciddi biçimde gelişme göremiyorduk. Sezar‘dan sonra EP’yi de yayınlayarak dinleyecilerine gerçek manada ulaşacaklar. King School iki partlı albüm halinde dijital dünyada boy gösterecek. Birinci bölümü 19 Haziran’ın ilk dakikalarında piyasaya sunalacak. Elbette dikkat çekilen nokta diss klibiyle beraber yayına geçmesi. Camiadan pek çok isme göndermelerin bulunacağı çalışmada old kafada verse’lerin yer alacağını düşünüyoruz. Norm’un Twitter’daki ve televizyon ekranlarındaki şeklinden rahatsızlık duyan Kadıköylü MC’ler, öncelikle kendisini hedef alacak. Yine es geçilemeyeceklerden ötekisi Khonkar. Redkeys’in kurucusu ve Merdiven’in ileri gelen rapperı Sansar arasında canlı yayında ve tweet üzerinden gündemi günlerce meşgul eden bir kavga yaşanmıştı. Kısacası patlama etkisi yaratacağı tahmin edilen bol iğneleyici sözleri barındıran klip, albümü çıkış yapacak seviyeye taşıyabilir.

Hepimiz biliyoruz ki battle tavrının yanında şarkı sözleri anlamlı kişilerin oluşturduğu ekip, diğer parçalarda farklı konseptte çalışmış. Özellikle Sayedar‘ın cümleleri etkileyici. “Sokaklarda freestyle ve üstümüzde bol giysi. Konser günü bastırıp sat Salvo CD’si.” Deyince duygu dolu kelime bütünü kalbimizde işitiyoruz. Nihayetinde kral okulu adı verilen EP, hepsinin ustalık eserine dönüşecektir. Dördüncüsünü ele aldığımız şarkının dışında geri kalanlar hemen aşağıda.

King School Albümü

  1. Diss is Merdiven
  2. Kirlet
  3. Mesafe
  4. Edep Yahu

MP3 indir seçeneği yerine Spotify, iTunes veya YouTube Music yasal platform tercihinde bulunmanızı öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir