Mero - Ohne Dich Türkçe Çeviri Şarkı Sözleri | Yazan Gençlik

Mero – Ohne Dich Türkçe Çeviri

Almanya’nın parlayan yıldızı ülkemizdeki insanlar tarafından çok sevilmekte. Genç yaşına rağmen milyonca dinleyiciye ulaşan Mero sevenlerini mest edecek Ohne Dich adında çalışmasını yayınlıyor. Acaba söylediklerinin dilimizdeki karşılığı nedir diyen için Türkçesi hemen aşağıda.

Şarkı Sözleri Çeviri

Rap dendiğinde biz Türklerin penceresinde aslında iki akım mevcut. Birisi Amerika’daki diğeri Almanya’daki. Bizim sanatçılarımız daha çok gurbetçinin bulunduğu Alman işlerine yakın duruyor. Gerçi stil, tavır ve teknik açıdan incelediğimizde bu gün gibi ortada. Kaldı ki trendimizi dahi böyle şeyler dolduruyor. Örneğin geçtiğimiz sene çıkan Olabilir resmen gündeme oturmuştu. Yüksek ses açılarak her yerde duyulan ürüne kulağımız doymuştu. Devamlı üretim halindeki seromoni ustası Türkçe sözleri bakımından derinlikli. Yani vokaliniz ve flowunuz, flexiniz ne kadar iyi olursa olsun öncelikle insan lirikte anlam arıyor. Listemize giren Ohne Dich benzer minvalde bir hissiyatla üretilmiş. Yabancı dil bilmeyenler çeviri vasıtasıyla ne dediğini çözebilir.

Hazırlanma aşamasında paylaşılan bilgiler, altyapıda kimin bulunacağı vesaire herkesin beklentisini yükseltti. Halihazırda yayına girmesine saatler kala binlerce yorum yapılmıştı. Aslen yaşadığımız toprakların kanını taşıyan Mero evrensel standartta yol ve mesafe kat ediyor. Pekala kısa sürede yüz binleri görecektir ancak nasıl tavır takınarak kafiyeler oluşturduğunu merak etmiyor değiliz. Her kelimesinde ve şarkı sözleri bütününde kafiyeye uygun satır yazıyor. Neticede Rap’in gereği diyebileceğiz detay bu fakat güzel yerleştiremeyen kişi saçmalayabiliyor. Yine yurt dışının imkanları, televizyon ile istenilen sosyal medya kanalına rahat ulaşımı sağlıyor. En basitinden stüdyodaki ekipmanları bile Türkiye’dekine nazaran gelişmiş. Kaldı ki projenin dağıtıma girdiği andaki pratik şanstan bahsetmiyorum. Değişik noktalardan dinlenmesine rağmen Türkçe çevirisi gibi versiyonlarla birçok şehirde ve kulaklıkta yerini alıyor. Kısacası gözümüzdeki yerini almasına rağmen farklı tarz yansıttığı şarkılarını da seviyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir