Meslek Seçimi | Yazan Gençlik

Meslek Seçimi

Hepimiz  meslek seçimi yaparken ailemiz tarafından baskılar alabiliriz. Sizin mesleğiniz üzerinde fikir belirten insanlar olur. Herkes ama herkes sizin birşey olmanızı istiyordur. Kimi doktor der, kimi mühendis, kimi öğretmen, kimi eczacı, kimi avukat herkes ama herkes bi meslek bi fikir beyan eder. Herkes bunları söyler ama siz hiçbirini olmak istemezsiniz. Siz pilot olucaksınızdır. Kimse size ne olmak istiyorsun diye sormaz.

Sormaz çünkü sizin pilotluk mesleğiniz onlar için hiç iyi bir fikir değildir. Tehlikeli bir iştir.  Evinizden uzun süre uzak olabilirsiniz. Kimse sizin tehlikeli bir işte olmanızı istemez. Siz konservatuar okumak istersiniz ama aileniz bunu gereksiz görür. Şebekmi olucaksın başımıza veya şarkıcımı olacan diye tepkiler duyarsınız. Açıkcası bu sizi pek etkilemez ama mecbur kalabilirsiniz. Ailenizin istediği mesleği seçmek zorunda kalabilrisiniz. Ama bu sizin için çok sıkıcı bir iştir. İçin içinden çıkamazsınız .

Bu seçimler arasında kaldığınızda yapacak pek birşeyiniz yok. Ya kendi mesleğinizde eğitim alıcaksınız ya istemediğiniz.Bu seçimin başkaları tarafından yapılması çok sinir bozucu. Bunun çözümüde başkaları tarafından değil sizin tarafınızdan bulunmalı. Bu sorunun çözümünü siz bulacaksınız. Başkası değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir