Paint Benzeri Resim Düzenleyiciler | Yazan Gençlik

Microsoft Paint Benzeri 5 Alternatif Resim Düzenleyici

Microsoft tarafından Windows işletim sistemleri ile ücretsiz olarak sunulan Paint bir çok alanlar oldukça başarılı işler çıkarmakta. Ücretsiz olarak resim düzenleyici programları arasında en iyisi olma özelliğini taşısa da Patin programına da alternatifler bulunmaktadır. Paint’e alternatif programlarda farklı özellikleri keşfederek daha iyi düzenlemeler yapabilirsiniz.

yagli-boya

1. NeoPaint

Windows işletim sistemlerinde kullanabileceğiniz ve Paint’e alternatif oldukça kaliteli bir program olma özelliğini taşımakta. Resim düzenleme adına bir çok işlemi gerçekleştirebileceğiniz bu program ile Jpeg, Png, Bmp, Gif, Pcx ve Tiff uzantılı dosyaları açabilir ve düzenleyebilirsiniz.

2. Speedy Painter

Bu düzenleyici sayesinde kediniz resim çizme olanağından yararlanabilir ve çizdiğiniz resimleri kaydedebilirsiniz. Fırça boyutu ayarlama, resimlere ayna ekleme, yakınlaştırma, tuval döndürme, çizim sürecini kaydetmenizi ve Youtube gibi ortamlarda paylaşmanızı sağlayan özelliklere sahip.

3. My Paint

My Paint oldukça farklı özelliklere sahip bir düzenleyicidir. Özellikle dijital resimler için çok yarayışlı olan programda fırça efektleri, fırça kişiselleştirme ve hazır fırçalardan yararlanma gibi seçenekler bulunuyor.

4. Pinta

Paint tabanlı, düşük boyuta sahip, basit kullanım seçeneği, sınırsız katman desteği, farklı dillerde kullanım gibi bir çok özelliğe sahip olan bu program özellikle yeni başlayanlar için oldukça ideal.

5. Artweaver

Artweaver sizlere kara kalem çizmeniz için olanak sağlarken, yağlı, akrilik, guaş boya yapmanız içinde imkan sağlıyor. Bir çok fotoğraf formatını çalıştırdığı gibi sade arayüzü ile de kolay bir resim düzenleme çalışması yapmanız için imkan tanıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir