Muti & Heijan - Enayi Şarkı Sözleri | Yazan Gençlik

Muti & Heijan – Enayi

Eğlenceli şarkıların ikisili ülkemiz insanını cümlelerine katarak devamlı hit çıkarmakta. Tekrardan buluşan Muti ve Bağcılar’ın bağrından kopan Heijan birazcık ironide bulundukları Enayi çalışmasını dinletiyor. Halihazırda çıkmış düetleri herkes tarafından sevilmişti ve bunun da kısa zamanda ilgi görmesi bekleniyor.

Şarkı Sözleri

Temmuz’un 3’ünde 6 tracklik proje yayınlanınca video klibin çekildiği Parti’den sonra geliyor. İkinci sırada yer alması belki önceki gibi bir hava barındırmasından olabilir. Zaten bahsettiğimiz iki kişi stüdyoya girdiğinde tahmin hep dans ettirecek türden ya da dilimize dolanacak sözleri var olan şeyler yönünde. Yaza girişini ve yaz günlerinde adını tekrardan üst sıralamalara çekmek isteyen Muti sadece single ile değil güzel bir albümle geliyor. İçerisinde söylediğimiz şekilde 2 düet mevcut. Elbette featuring Heijan eşliğinde. Tanıtım biçiminde bize sunulan ufak kesitte aslında konseptin genel yapısı tasvir edilmekte. Elinde konsol çevresinde kızlar ve eğlenen adamlar… Ancak Enayi ve diğerleri benzer tür müdür, düşünmek gerek. Neticede kendisinin içimize dokunan etkileyici işi yok değil. Hal böyleyken aslında teknik kısma bakmak lazım.

Hiphop kültürünün son 20 yılda yaşadığı devrim hepimiz malumu. Hatta 5 yılda bir farklı devrimlere şahit oluyoruz. Eskisi gibi boom bap veya battle stilleri çok tutmuyor. Ülkemizdeki MC’lerin üretmeye başladığı Afro trap modası güncel. Muti zaten projenin adını koyarken de latife yapmış. Daha hızlı, ritmik ve keyif barındıran afroda şarkı sözleri kafanızı sallatmayı planlıyor. Müziğin ambiyansı böyle şekillenirken şahsen kendisi de arkadaşı da hüzünlü cümleler kurmayacaktır. Nitekim Heijan çıkışını yaşadığı bölgenin olayını komik kelime kullanarak anlatmasıyla meşhur olmuştu. Gelgelelim bugün her parametrede tekniğine seviye atlattı. Muhtemelen Enayi güncellenmiş kalitesini konuşturacağı performansını barındıracaktır. Tüm parçalar fazla zaman geçmeden yine dinleme platformlarında yerini alacaktır. Özellikle YouTube tıklanması ne olacak, ben merak etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir