Muti - Parti Şarkı Sözleri | Yazan Gençlik

Muti – Parti

Arabesk Rap tarzını günümüz modern sound stiline çevirmeyi başaran nakarat ustası yeni albümüne imza atıyor. Bir süredir dilimize dolanan parçaları söyleyen Muti yazın her tarafı kavuracak Parti çalışmasını hazırladı. Kendisi kadar video klibin yaratacağı etki de merak edilmiyor değil.

Şarkı Sözleri

Klibin yayınlanmasının ardından lirikler burada olacak. YouTube veya Spotify fark etmez, hangi dinleme platformuna bakarsak listenin başında rapçileri görüyoruz. 2020’nin ve sonrasının revaçta müziği, insanların kulağına hoş gelecek şekilde düzenleniyor. Yine bizim topraklarımızda değer görmesi kendi müziğimizle sentezlenmesi ve Mücahit Doğan da sözleri beati Türkiye’ye iyi uyarlamakta. Direkt Amerika’dan veya başka bir yerden esinlenmek muhtemelen hoş durmayacak, üstüne dinlenmeyecek bile. Hal böyle olunca özgünlüğün etkisi hiç düşünülmediği kadar var. Zaten rakamlar da söylediğimiz durumu gözler önüne seriyor. 2017’den bu ana yakaladığı ivme herkesin malumu. Özelikle arkadaşı Heijan tarafından gerçekleştirdiği düetler ilgi çekmekte. 3 Temmuz’da Parti adlı çıkış şarkısı müzikseverlerin kulaklığında yer alacak. Afrodizyak albümünde beklediğimiz gibi 2 tane featuring var.

Projenin dikkat çeken farklı yanı konsepti. Trap’in ardından moda olmaya başlayan Afro-trap, club ortamı gibi yerlere güzel gidiyor. Trendlerde bolca denk gelirken rap icracılarının bu stilde işler çıkarmaması beklenemezdi elbette. Aslında yeni stile yönelmeleri fena durmuyor. Çünkü eğlence sektöründe sıradaşı, alışılagelmişin ötesinde işler çalınıyor böylelikle. Örneğin Muti geçtiğimiz senelerdeki trackleri 100 milyonları aşmıştı. Neredeyse günlük yaşamda bile şarkı sözleri herkesin dilindeydi. Bahçelievler’den başladığı mücadeleye, şimdi Türk müziğinin zirvesinde devam ederek yüzlerce aboneye hitap ediyor. Eskiden baktığımızda rapin kendi içinde belirli sayıda kişiye ulaşıyordu. Melodinin değişmesi, direkt verse şeklinde taramalı tüfek gibi vokalin dışında ana akımdakilere benzer seslerin kullanılması adeta devrim niteliğinde değişimleri yarattı. Nihayetinde gelinen noktada hissediliyor ki Parti Yapsana ve benzeri şeyleri uzun zaman dinleyeceğiz.

Dikkatlerin üzerine çekilmesinin ardından kazanç sayesinde Muti de arkadaşları da kalite video çekebilir hale geldi. Geçmişte düşük seviyeli bir kamera hatta telefonla çekim yapılıyordu. Örneğin pop sanatçılarına benzer biçimde Afrodizyak albümü video klip beraberinde yayınlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir