Ne Alakaysa Orantılı Güç ? | Yazan Gençlik

Ne Alakaysa Orantılı Güç ?

Yıllardır basının ve Solcu kesimin dilinden düşürmediği orantılı güç kelimesine bir anlam veremiyorum. Orantılı güç nedir ?

Orantılı güç bana hep saçma gelmiştir. Çünkü;

Eğer siz devlete karşı bir eylem yapıyorsanız dayak yersiniz. Benim anlayışımda bu vardır. Ama bu demek değildir ki devlete karşı hiç bir şey söylenmeyecek. Protestomu yapacaksın gidersin devlete yani emniyete söylersin ben burada şu saatte şu kadar kişi ile protesto yapacağım. Şuradan şuraya gideceğim. İznini alırsın adam akıllı gidersin kimsede sana güç kullanmaz. Ama yok bu solcular illa herşeyi protesto edecekler ya geçende ettiler. Polis izinsiz gösteri yapanlara engel olmaya çalışmıştır. Onlar karşı çıkmıştır polislerde zaten patlama noktasındalar. Onlarda insan sonuçta. Onlarda bi’ sinir patlaması yaşıyorlar. Gayet sert ve olması gereken şekilde karşı çıkıyorlar. Ben bunu normal karşılarım. Benim düşünce yapımda bu normaldir. Bu fikir kimseyi de bağlamaz.

Bırakında devlet biraz güçlü olsun

Orantılı güç devletle devlet arasında olur, vatandaşla vatandaş arasında olur. Devletle vatandaş arasında orantılı güç mü olurmuş. İnsan hakları falan hikaye. Bu İnsan haklarını çıkaran adamlar tek dişi kalmış canavarlardır. Biz bu insan haklarına zaten yıllardır saygılıyız. 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet’in insanlara sağladığı hakları bugün kim sağlıyor? Fatih kendine karşı çıkabilecek hiçbir devlet yokken bunu yapıyordu. Ama ya Avrupa ? Avrupa’da ki Müslümanların ne çektiğini hepimiz biliyoruz. Amerikalıların ırkçılıklarını hepimiz biliyoruz. Avrupa’nın nasıl ırkçı olduğunu biliyoruz. Almanya’da az Türk evi yanmadı. Az evler yıkılmadı. Bunları hepimiz yaşadık.  Devletle vatandaş aynı orantıda güçlü olmaz.

Hak Edene Hakkettiği Gibi Müdahale

Polisler son zamanlarda zor zaman geçiriyorlar. Aslında tüm Türkiye’de aynı durum söz konusu. Gidip devlete karşı ayaklanırsanız ve bunu yasal yollarla değil de ayasal yollarla yaparsanız. Devlet size izin vermez. Size yapmayın uyarısını yapar. Siz uyarıyı sallamaz ve devam ederseniz dayak yersiniz. Bence bunu hak etmiş sayılırsınız. Bunu yapan kim olursa olsun aynı şekilde cezalandırılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir