Neydi Açılımın Adı ? | Yazan Gençlik

Neydi Açılımın Adı?

Bir adam düşünün günün birinde çıkıp bir açılım uyduran ve adını Milli Birlik ve Kardeşlik gibi çok ama çok güzel bir isimle süsleyen. Bu adam, mükemmel bir adam diyenleriniz var. Hatta biz bu adamı “ikinci peygamberimiz gibi seviyoruz ” demekten geri kalmayanlar var. Ne çok sevilen bir adam, herkes bu adam gibi olsa keşke diye düşünenler var. Ama ne yazık ki gerçekler bu kadar iç açıcı ve sevindirici değil.

Tuttuk bir açılımın başını çekiyoruz ta ki gerilene kadar. Bir açılım uyduranlar bugün bir paket uydurdular. Açılımı da tek başlarına yaptılar, paketi de tek başlarına. Adam yapıyor muhalefet destek vermiyorsa o ne yapsın diyenleriniz de var biliyorum. “Yavru Muhalefet” diye aşağılanan hatta o kesime “ırkçı, kafatasçı, kandan beslenen” gibi çok aşağılık sözler eden bir adamın O KESİMİN ŞEHİDİNİN MEKTUBU OKURKEN AĞLAMASINI samimi bulanlarınız da olabilir belki. O kesimin koşulsuz olarak inandıkları davanın yöneticilerine hakaret edip sonra da utanmadan sıkılmadan o kesimden oy isteyenler de ülkemizde mevcut maalesef. O kesimi hepiniz tahmin edebiliyorsunuzdur. O kesim yılların eskitemediği, bitiremediği Ülkücü Hareket‘e gönül verenler oluşturuyor. Bu kesimin üç temel değeri vardır bayrağında sembolleştirdiği. Birincisi VATAN, İkincisi MİLLET, Üçüncüsü AHLAK. İşte bu üç değere koşulsuz sahip çıkan bir kesim. Bir açılım yapılıyorsa bu kesime yapılmalı. VATANINI MİLLETİNİ SEVENLERE YAPILMALI AÇILIM. Hoş açılım ne demek onu da bilmiyoruz ya. Ama bu adam bu açılımı VATANINI MİLLETİNİ SEVENLERE DEĞİL VATANINA MİLLETİNE KÜFREDENLERE yapıyor. Tercihini bölücülerden yana kullanıyor. Hiç bir sorun yokken Kürt sorunu deyip sorun yaratıyor sağ olsun. 36 Etnik Grup deyip ülkeyi otuz altıya böldü sağ olsun. Bu açılımda bu adama destek çıkan mahlukat pkknın elebaşı Apo iti. PKK ile aynı safta olmak bu olsa gerek. Şimdi bu adamın siz olduğunu varsayıyorum, bir proje yapacaksınız projeye PKK tam destek verecek hatta projeye katkı(!) adına yol haritası sunacak peh ne güzel memleket. Devletle terörist el ele. Sonra bakacaksın ki açılım duraklıyor. Ağabeyler ülkeye gelmeye başlıyor., sorunu halledecekler ya… PKK sorununu. Yanlış anlamayın devletin PKK sorununu değil, PKK’nın devlet sorununu. PKK’nın asker sorununu çözecek ya, sonra sen bir Anayasa değişikliği diyeceksin. Milletin sorunlarını ele almayan. Şöyle güzel bir paket çıkaracaksınız. Anayasa dediğiniz bu metni kendi genel merkezinizde hazırlayıp milletin vekillerine 3 gün hakkınız var okudunuz okudunuz yoksa karışmam sonra ben görmedim ben itiraz edemedim demeyin ha deyip dayatmayı başlattınız.

Milletin vekilleri bu duruma kızdı haliyle. Sonra sadece yavru muhalefet ret oyu kullandı. Siz bu yavru muhalefetten rahatsızsınız. Yavru ama nede olsa BOZKURT YAVRUSU. Belli olmaz bu bozkurta yavru mavru fark etmez götürür vallaha kollunuzu bacağınızı. Sonra dediniz ki ben bu yavru muhalefetin mensuplarına bir oyun oynayayım oylarını alayım. Bu yavru muhalefet kesiminin saygı duyduğu isimler arasından Mustafa Pehlivanoğlu’nun yazmış olduğu mektubu okudunuz oda olduğu gibi değil sansürleyerek herhalde milliyetçilik kelimelerini okumanız doğru olmaz . Sonra bu kesimin içine serpiştirdiğiniz adamlarınıza talimat verdiniz evet deyip çekilin diye. Adamlarınız da çıkar mı sizin sözünüzden satılmıştır bir kere. Sonra açılımdaki yol arkadaşlarınıza da talimat verdiniz siz bizim karşımızda olun ki biz daha çok oy alalım dediniz. Böylece asıl projeniz Büyük Ortadoğu Projesi‘ni başlattınız. Her şey çok güzel gitmekte ve sizin için bir umut var. Eğer bu paket geçerse zaten yırttınız bi’ ömür yargılanmanızın imkanı yok. Oradan kapağı köşke atarsanız ve babalar gibi yaşarsınız. Hoş şu anda babalar gibi yaşıyorsunuz ama olsun orası daha rahat. Neyse bi de bu “yavru muhalefet, kandan beslenen, ırkçı, kafatasçı” (!) kesime, sizin yöneticileriniz PKK ile aynı safta diye ayak yaptınız. Güzel siyaset yapıyorsunuz biraz küfür yiyorsunuz ama olur o kadar. Planınız mükemmel işliyor, durmak yok yola devam. Sonra bu kesimi yavru muhalefetlikten çıkarıp vagon haline getiriyorsunuz. “MEHAPELİ kardeşlerim, yöneticileriniz Cehapelilerin peşinden gidiyor” diye bir söz ediyorsunuz artık yerse diye. Sanki bilmiyorsunuz Cehape ile en büyük mücadeleyi Mehapeli kardeşlerinin verdiğini, aklınız sıra oy alacaksınız ya. Bi de PKK ile aynı safta bu yöneticileriniz “Mehapeli kardeşlerim” diyorsunuz.

Mehapeli kardeşlerin saflar ya bilmeyecekler açılımda PKK ile yol arkadaşı olduğunuzu. Mehapeli kardeşlerin yavrular ya , işiniz ya yavruları, yada dini sömürmek değil mi zaten ?

Aynı safta olduğunuz bdpyi ilk defa pkk diye tanımlıyorsunuz her nedense.Açılım yaparken öyle demiyordunuz sanki ? Bide arada havuz problemi falan katıyorsunuz geçiştiriyorsunuz konuyu.

Helal olsun size bu fikirleriniz gerçekleşirse Amerika amcanız size en büyüğünden bir madalya takacak. “BOP‘u gerçekleştirdin, sağol.” dediklerinde ne demek efendim görevimiz diyede yanıt ver, sakın susma. Bakarsın BOP’tan bi’ iki metre kare sende toprak alırsın. Yeni göreviniz hayırlı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir