No.1 & Melek Mosso - Işıklar Var Şarkı Sözleri | Yazan Gençlik

No.1 & Melek Mosso – Işıklar Var

Son zamanlarda yeraltı müzisyenlerinin çıkardığı işler dikkat çekiyor. Özellikle televizyonda görünmeye başlayınca atağa geçen No.1 daha önceden çalıştığı Melek Mosso ile Işıklar Var diyerek tekrardan hit yakalamanın peşinde. Tahmin edeceğiz üzere bir önceki çalışmanın adını nazire yapıyorlar adeta.

Şarkı Sözleri

Yapım aşamasında paylaşılan storylerde gayet güzel bir parçayı dinleyeceğimizi düşünüyorduk zaten. Neticede Neobir halihazırda uzun yıllar boyunca beatmakerlık yaparak işin mutfağında bulunmuştu. Şimdi pek üstüne düşmese bile elini attığı şarkının değeri katbekat artıyor. Siyah Bayrak albümüne konulan Hiç Işık Yok düeti yüz milyonlar tarafından dinlenmişti. Hele Çukur dizisinde çıkınca rap seven kesimin dışındaki millet de No.1 dinlemeye koyuldu ve alternatif alanda boy gösteren Melek’in takipçi sayısı ciddi oranda artmıştı. Belirttiğimiz biçimde müziğini zenci bestelemişti. İsmine göndermede yapılarak çıkartılan Işıklar Var aynı minvalde filmde veya başka bir şeyde olsun olmasın birkaç gün içinde milyonu aşacaktır. Bestenin yanında şahsına münhasır stiliyle oluşturduğu sözleri insan derinden yakalamakta. Depresif ambiyansa uygun lirik bütünü resmen moda sokuyor insanı. Tabii ki yazarken hiphop gereği tekniği elden bırakmayıp flowundan, kafiyesinden geri kalmıyor.

Simsiyah kapak fotoğrafıyla YouTube’a yüklenen eski düete ilk anda anlam verilemedi. Çünkü bugünün müzisyeni sadece bestesini, güftesini bitirerek değil klibini yüksek aboneli kanallara koyarak ün ve para kazanıyor. Günümüzde sevilen tür eğlenceli şarkı sözleri ve hoş melodiden ibaret. Ancak ayrı bir damardan hüzünlü ve melankolik işler yayınlanınca bunun da kitlesi oluştu. sonra fark edildi ve hesaplanarak siyah rengin seçildiği görüldü. Zira karanlık ve çaresizlik Melek Mosso nakaratıyla dibine kadar hissedildi. Kısacası genel anlayış “kara atmosfer” üzerineydi.

Biraz espri katılarak hazırlanmış gelecek projenin daha üst sıralamalara ulaşmasını bekliyoruz. Dün gibi aklımızda bile olsa önceki 2017’de kulağımızdaydı. 2020’nin maddi ve ekipman imkanı düşünülünce kalitenin yukarıya çekilmesini beklemek yanlış değil. Ortamından yavaşça kopmaya başlayan No.1 Işıklar Var sözleri ile şarkı bize belki farklı maceraların anahtarını anlatacak. Hikayede ikili birlikte ufak tanıtım niyetinde paylaşım yapmıştı. Baktığımda en hoşuma giden gitar solosuydu. Gerçi ham hali olsa bile eklenecek aranjenin ardından güzelliğine güzellik katacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir