No.1 - Toka Şarkı Sözleri | Yazan Gençlik

No.1 – Toka Şarkı Sözleri

Türk Hiphop alemi yeni işlerle canlanmaya devam ediyor. Önceki yıllara göre ciddi sıçrama kat eden müzik artık yerüstünü de meşgul ediyor. Çevremizde sıkça duymaya başladığımıza seviniyoruz fakat icracılar arasındaki münakaşa da hiç durmuyor. Şimdiyse Denizlili MC No.1’den deli gibi mermi sıktığı diss niteliğinde Toka çalışması geldi.

Şarkı Sözleri

Neobir’in son yıllarda takıldığı ortam ve tarzı herkesin malumu. İstanbul Trip adını verdiği ekipte yakın arkadaş takımını toplarken nihayetinde Kadıköy Acil‘e mesafesi de belli. Örneğin Khontkar vs Şehinşah mevzusunda Kadıköy üyelerini destekleyici paylaşımda bulunmuştu. Lafı getireceğimiz nokta şu, prodüksiyonda Doğucan’ın yer aldığı Toka’da geçtiğimiz günlerde Norm’a diss çıkartan Merdiven’in arkasında durduğunu anlatıyor. Nitekim Ender’e “mekan senin değil” deyip küfürlü cevap veriyor.

YouTube’dan sunulan parça dijital platformlarda kısa sürede yer almaya hazırlanırken kapak GOFFRED’in imzasını taşıyor. Lirikte bolca yabancı kafiye var. Şahsen kendisinin bazı röportajlarında belirttiği gibi cümleler sanki ekstra çaba gösterilerek doldurulmaya çalışılmış. Tek verse’den oluşması hemen bitirip yayınlayayım kafasında adeta. Teknik ve anlam detayında eleştirilecek şey aramak yerine ne kadar amacına ulaşmış, ona bakmak lazım. Eğer Norm tayfasından bırakın yanıt gelmesini iplenmezse bile karizma çizdirilir demektir. 8 kişinin birleştiği toplu dissin ardından sözleri alev alev ateşleyen No.1’e tweet dahi atılmazsa, dinleyicinin diline dolanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir