Abdullah Öcalan'ın İmralı'dan Çıkarılması MHP Seçim Beyannamesinde | Yazan Gençlik

Öcalan’ın İmralı’dan Çıkarılması MHP Seçim Beyannamesinde

7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler için seçime katılacak olan siyasi partiler de seçim beyannamelerini hazırlıyorlar ve beyannamelerine seçim yaklaşırken son şekillerini veriyorlar. Önümüzdeki genel seçimlere katılacak olan siyasi partiler bu beyannamelerinde seçmenlere, seçmenin oylarını alıp desteklerini görmek için seçimlerin sonuçları neticesinde seçimi kazanıp iktidara gelmeleri taktirde yapacakları icraatların vaatlerini vermekteler. MHP de genel seçimlere katılacağından seçim beyannamesine son şeklini vermeye hazırlanıyor. MHP beyannamesinde çarpıcı bir vaade yer verdi.

devlet-bahceli

Milliyetçi Hareket Partisi, hazırladığı seçim beyannamesinde 7 Haziran genel seçimlerinin sonucuna göre iktidara gelmesi durumunda terörist başı Abdullah Öcalan’ı İmralı’dan çıkaracağı vaadini verdi. Gelecek hafta seçmene açıklanacak olan beyannamede 350 bin öğretmene atama, 4/C’lilere kadro, yaş haddine takılanlara ise emeklilik hakkı müjdesi veriliyor. Buna ilaveten Emekli esnaftan kesilen yüzde 15’lik sosyal güvenlik primi de kaldırılacak. Bu şekilde vaatlerin devam etiği seçim beyannasinde Abdullah Öcalan’ın İmralı’dan çıkarılması vaadi ile alakalı olarak detaylar şu şekilde verilmekte…

MHP, Abdullah Öcalan’ın İmralı’dan alınacağı vaadine dair, Öcalan’ın F tipi cezaevine nakledeceği, İmralı’da verilen özel mahkum statüsünden çıkarılarak, F tipi cezaevinde tam tecrit şartlarında tutulacağı, örgütü yönetmesinin de engelleneceğinin gibi detaylara yer verdi. Ve eklendi… Terörle müzakere değil, mücadele edilecek. Yürütülecek kararlı bir mücadele ile bölücü terör uluslararası uzantıları dahil olmak üzere en kısa zamanda kesin olarak bitirilecek denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir