Ofis Çalışanları İş Dışında En Çok Hangi Sitelere Giriyorlar? | Yazan Gençlik

Ofis Çalışanları İş Dışında En Çok Hangi Sitelere Giriyorlar?

Bilgisayar başında sürekli olarak çalışmak çoğu kişiye belirli bir süre sonra sıkıcı gelmektedir. Buna karşı ofis çalışanları can sıkıntısını ortadan kaldırmak için iş dışında bazı sitelere girmektedir. 2 bin çalışan üzerinde yapılan araştırmada ise ofis çalışanlarının iş dışında en çok hangi sitelere girdiği analiz edildi.

is-hayati

En çok online banka işlemlerine vakit ayrılıyor

Yapılan çalışmadan çalışanların iş dışında en çok ziyaret ettiği site internet bankacılığı. Banka hesaplarını kontrol etme, fatura ödeme, para transfer yapma gibi bir çok işlemi araştırmaya katılanların büyük bir çoğunluğu ofiste yaptığını itiraf ediyor. %20‘lik bir kısım ise bu işlerini akşam evde gerçekleştirdiğini söylüyor.

Sosyal medya vazgeçilmezleri

Sizlerde tahmin edebileceğiniz gibi ofis çalışanlarının en çok ziyaret ettikleri sitelerden bir diğeri ise sosyal medya. Hem cep telefonu hem de bilgisayardan gün içerisinde en yoğun ziyaret edilen siteler olma özelliği taşımakta. Buna duyulan ihtiyaç ise genel olacak can sıkıntısı.

Kişisel emailler 

Bunca işin gücün arasında kişisel mesajlara da cevap vermek gerekiyor. Çok iş olsa da az iş olsa da çalışanlar kendi maillerine cevap vermeyi ihmal etmiyor.

Ziyaret edilen diğer siteler

Yukarıda saydıklarımızın yanı sıra hava durumu, tatil siteleri, haber siteleri, alışveriş siteleri de çalışanların gün içerisinde sıklıkla tercih ettikleri internet siteleri arasında yerini alıyor. Ortalama olarak çalışanlar iş hayatlarında günün bir saatini bu tür siteler girerek harcıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir