Öğretmen Alımı Haberi Geldi. 20 Bin Öğretmen Alınacak | Yazan Gençlik

Öğretmen Alımı Haberi Geldi. 20 Bin Öğretmen Alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı MEB

Bir süredir beklenen müjde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından geldi. Yılmaz, 20 bin öğretmen alımı için gerekli çalışmaların bittiğini açıklayarak öğretmen olma hayalini kuran binler öğretmen adayını heyecanlandırdı. Başbakan, Maliye Bakanı ve Çalışma Bakanı tarafından yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkan öğretmen alımı haftaya duyurulacak ve alım işlemleri için bütün detaylar verilecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB

2017 öğretmen ataması için 20 bin kişi sözü verildi ancak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmen alımının hangi branşlarda olacağı konusunda herhangi bir bilgi verilmedi. Bu durumda binlerce öğretmen adayının merakla beklediği bir soru işareti. Branşların açıklanması ile hangi branştan kaç öğretmenin alınacağı konusunda bilgilerin gelmesi gerekiyor. İlerleyen zamanlarda branşlar hakkında da gerekli bilgilerin gelmesi bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı ile TAV arasında gerçekleştirilen Katar Türk Okulu devir protokolünde konuşan Yılmaz, öğretmen adaylarına bu müjdeyi vererek alımların 2017 yılı içerisinde yapılacağı konusunda soruları netleştirdi ve öğretmen adayları için yeni bir alım süreci başladı. 20 bin öğretmen alımı yapılacağı konusunda açıklama yapılmasına karşı alımların tam olarak ne zaman yapılacağı konusunda herhangi bir bilgi paylaşımı olmadı. Şubat ayı içerisinde olup olmayacağı konularında belirsizlik sürüyor. Müjdenin verilmesinin ardından alım tarihlerinin ve hangi branştan kaç öğretmenin alınacağı konularında herhangi bir bilginin gelmemesi öğretmen adaylarının meraklı bekleyişinin sürmesine neden oluyor. Ancak bu haber sonra kısa süre içerisinde öğretmen alımı konusunda gerekli detayları gelmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir