Otomasyon Sistemleri | Yazan Gençlik

Otomasyon Sistemleri

Otomasyon Nedir ?

 

Otomasyon insan hayatında önemli bir yer almaya başladı. Otomasyon Sistemleri İnsanların hayatını kolaylaştırmak için vardır.  Özellikle imalatta kullanılması ile kaliteli ve hızlı ürünler elde edilmesi bu sistemin çok hoş bir tarafı.

 

Kullandığımız arabalar, bilgisayarlar, telefonlar, televizyonlar, ses sitemleri, oyuncaklar yani her teknolojik ürün bir otomasyon ürünü.

 

Peki nedir otomasyon ?

Otomasyon bilgisayar kontrollü olarak  bir takım işlerin kontrol edilmesidir.

Otomasyon imalat sektöründe kullanılır,

Otomasyon inşaat sektöründe kullanılır,

Otomasyon elektrik sektöründe kullanılır,

Geri dönüşüm sektöründe kullanılır,

Elektronik sektöründe kullanılır,

Enerji sektöründe kullanılır,

Tekstil sektöründe kullanılır.

 

Üretimde otomasyonun kullanılması ile birbirleri arasındaki benzerlik oranı arttırılmak istenir. Yani üretilen bir ürünün tüm özellikleri aynı olması istenir. Bunu mekanik olarak yapmak biraz zordur. Çünkü az çok oynamaktadır. Eğer uluslararası çalışmak veya sektörün öncüsü olmak hayali kuruyorsanız bu ufak oynamalar size engel olacaktır.

Üstelik mekanik makinelerde yaşanan sıkıntılar size vakit kaybetmekte ve işlerinizi engellemektedir. Otomasyon Sistemleri ile sorunsuz bir şekilde üretim sağlandığı için daha fazla üretim imkanı sunar. Üstelik bilgisayar ile çalışıldığı için sizlere hata raporu sunulabilmektedir. Ne kadar üretim yaptınız, ne kadar kaldı, ne zaman arıza verdi ve daha bir çok bilgiyi sizlere sunabiliyorlar. Otomasyon sistemleri üretimlerin vazgeçilmezi.

 

İnşaatta otomasyon kullanımı ise çok farklı bir zevk. Mükemmel bir kontrol imkanı sunuyor. Evinizdeki tüm aletleri bilgisayarınızdan ve terminal denilen dalga dümenler vasıtasıyla kontrol edebiliyorsunuz. Odanıza parmak iziyle girin, ışıklarınızı otomatik kontrol edin, perdelerinize seslenin ve kapansın.. Evde kullanabileceğiniz otomasyon yalnızca sizin hayalinizle sınırlıdır.

Perdeyi kapatmak ve açmak için bir saat belirleyin her gün veya isterseniz sadece belirli günlerde açılıp kapansın. Hatta hırsızlardan korunmak için siz evde yokken sanki içeride birileri varmış gibi televizyon açabilir kanal değiştirebilir, ışıklar açınıp kapanabilir. Evinizin güvenliğini de sağlamış olursunuz. Tamam iyide ben bunları kime yaptırıcam diye dert etmenize gerek yok. Eyüp Demirkapı Caddesinde bir otomasyon firması var bu işleri yapan. Gençtürk Otomasyon isimli bir firma var. İsterseniz telefonla ulaşıp ne istediğinizi anlatın isterseniz direk firmaya gidip görüşün. Tüm Türkiye geneli iş yapmaktalar. Sadece İstanbul’a değil tüm Türkiye’ye iş yapmaktalar.

 

Turkotomasyon.com

 

Otomasyon Sistemleri gelecekte daha güzel olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir