Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir ? | Yazan Gençlik

Faturalarınız İçin Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir ?

Bir çoğumuz bütçemizi yönetirken bir çok fatura ödemek durumunda kalıyoruz. Faturalarımızı da her ay takip etmeli ve zamanında ödememiz gerekir. Ancak bazı sorunlar nedeni ile faturanın son ödeme tarihi geçebiliyor. Hatta bazı durumlarda son ödeme tarihi çok geciktiği için alınan hizmetlere son verilme durumu ile karşı karşıya kalınabiliyor.  Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için faturalarınıza otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

man hands with keyboard, smartphone and wristwatch

Faturalara otomatik ödeme talimatı verme

Herhangi bir faturaya otomatik ödeme talimatı vermek için öncelikle herhangi bir bankada vadesiz hesabına veya kredi kartına sahip olmanız gerekmektedir. Şuanda sadece bu iki kanal üzerinden faturalara otomatik ödeme talimatı verilebilmektedir.

Vadesiz hesaptan faturalar için otomatik ödeme talimatı verme

Bir vadesiz hesabınız varsa ve faturalarınızın bu hesaptan otomatik olarak ödenmesini istiyorsanız bankalara talimat yazarak veya internet bankacılığını kullanarak otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Bankaların şubelerinden sadece talimat yazmanız ve talimatınızda fatura abonelik bilgilerinizi vermeniz yeterlidir. İnternet bankacılığında da sizlerden abonelik bilgileriniz istenecektir.

Kredi kartına faturalar için otomatik ödeme talimatı verme

Kredi kartınızdan faturalarınızın otomatik olarak ödenmesi için bankaların şubelerine veya internet bankacılığına başvurabilirsiniz. Abonelik bilgileriniz ile talimatınızı hemen verebilirsiniz.

Talimat verildikten sonra faturanın son ödeme talimatı hesabınızda veya kredi kartınızda bakiye olması ile ödemeler gerçekleşmektedir. Bir fatura talimatını bir bankaya verebilirsiniz. Eğer talimat verdikten sonra başka bir bankaya transfer etmek istiyorsanız öncelikle ilk talimat verdiğiniz bankadaki talimatı iptal ettirmeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir