Piyasaya Sürülen En Pahalı Oyunlar | Yazan Gençlik

Günümüze Kadar Piyasaya Sürülen En Pahalı Oyunlar

Oyun piyasasının oluşması ve ardı ardına çıkan oyunlar insanlığın yeni eğlencesi haline geldi. İlk zamanlar atariler ile karşımıza çıkan bu oyunlar artık bilgisayarlarda, oyun konsolların, cep telefonların oynanabilmekte. Tabi çıkan binlerce oyunun arasından sıyrılarak mükemmel deneyimler yaşatan oyunlarda her zaman karşımıza çıkıyor. En pahalı oyunlar listesine giren bu oyunlar çok ciddi bütçeler ayrılarak gerçekleştirilmekte olan oyunlardır.

modern-warfare-2

5. Final Fantasy VII-  1997 – 145 milyon dolar

Oyun kendine özgü havası ve karakterleri ile zamanının en iyi oyunlarından biri olma özelliğini taşımaktadır. Oyun içerisinde sinema filmi gibi kesitlerin olması başarısını artırmıştır. En çok dikkat çeken ise oyun tanıtımı için 100 milyon dolar harcanmıştır. Buradan oyunun asıl maliyetinin 45 milyon dolar olduğu ortaya çıkmakta.

4. Star Wars: The Old Republic – 2011 – 200 milyon dolar

Oyun Star Wars hayranlarının oynadığı en iyi oyunlardan biri. Online olarak da oynaması ayrı bir kitlenin oyunu tercih etmesine neden oluyor. Yapılan bu yatırımın karşılığında yüksek satış rakamları sağlanmıştır.

3. Call of Duty: Modern Warfare 2 – 2009 – 200 milyon dolar

Savaş kurgulu oyunlar listesinin her zaman başlarında gelen Call of Duty bu versiyonu için 200 milyon dolar harcadı. Artık belirli bir kitlenin takip ettiği oyun yüksek satış rakamları ile satış rekorları kırmayı başarıyor.

2. Grand Theft Auto V – GTA – 2013 – 265 milyon dolar

Rock Star firmasının en başarılı oyunu. İlk çıktığı günden beri her zaman popülerliğini koruyan oyun GTA V ile zirveyi gördü. Çok yüksek bir yatırım ile ortaya çıkan oyun hala en çok satılan oyunlar arasında yerini almakta.

1. Destiny – 2014 – 500 milyon dolar

140 milyon dolar oyun gelişimi ve 360 milyon dolar pazarlama için para harcanan bu oyun bilim kurgu üzerine kurulmuş harika bir oyun olma özelliğini taşımakta. Harcanan paranın hakkını veren oyuna yarım milyar dolar harcansa da satış rakamları firmanın kar etmesini sağladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir