PKK Minibüs Taradı : 1 Ölü 2 Yaralı Var | Yazan Gençlik

PKK Minibüs Taradı : 1 Ölü 2 Yaralı Var !

Yaşanan olay Ardahan’ın Göle ilçesinde meydana geldi. Minibüsteki 4 kişiden sadece biri zarar görmeden kurtuldu.

Ardahan iline bağlı Göle ilçesinde PKK sabah saat 80.30 sularında operasyon sırasındaki Jandarma birliklerine ateş açtı. Jandarma 9 Temmuz günü PKK’lıların çaldığı Göle Belediyesinin aracını almak ve su kesintisini gidermek için bölgede operasyonda iken PKK tarafından terörist saldırı gerçekleşti.

PKK tarafından açılan ateşe Jandarma’nın karşılık vermesiyle çatışma çıktı. PKK ve Jandarma birlikleri arasında sabah saat 08.30 sularında yaşanan çatışma esnasında olay yerine yaklaşan minibüs uzun namlulu silahlarla, PKK tarafından tarandı. Taranan minibüsün içinde şoförle birlikte 4 kişi bulunuyordu. HDP’li oldukları ileri sürülen minibüsteki yolculardan 65 yaşındaki Kanber Morkoç hayatını kaybederken Sabri Morkoç ve Altan Akın ise yaralandı.  Minibüsün şoförü ise PKK’nın minibüsü taradığı saldırıda zarar görmedi.  Şoförün kimliği henüz bilinmiyor.

Yaralılar Ardahan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı ve tedavileri sürüyor. PKK saldırıdan sonra kaçarken, Jandarma bölgede operasyonuna devam ediyor.

Ardahan Valiliği, olayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

” Göle Belediyesi’nin içme suyu depolarının bir kısmı Erzurum ili Şenkaya ilçesi İnceçayır mevkiinde ormanlık alanda bulunmaktadır. 9 Temmuz günü öğle saatlerinde su kesintisini gidermek için bölgeye giden belediye ekiplerine bir grup bölücü terör örgütü mensuplarınca müdahale edilmiş, su kesintisini kendilerinin yaptıklarını beyan ederek arızanın giderilmesini engellemişlerdir. Belediye personeli serbest bırakılmış ancak araca el konulmuştur. Olayın öğrenilmesiyle birlikte kesintiyi gidermek ve aracı almak için olay mahallinin Erzurum ili sınırları içerisinde olması nedeniyle Erzurum Valiliğiyle irtibata geçilmiş ve güvenlik güçlerince operasyon başlatılmıştır. Operasyon sırasında el konulan belediye aracı olay yerinde yakılmış vaziyette bulunmuştur. Ancak 12 Temmuz günü olay yerindeki araç ile ilgili olay yeri incelemesi yapıldığı esnada jandarma görevlilerine terör örgütü mensuplarınca ateş açılmış, açılan ateş sonucunda olay yerine nasıl geldiği tam olarak tespit edilemeyen sivil bir araç teröristlerin açtığı ateşin hedefi olmuş ve araç içerisinde bulunan 4 kişiden 2’si yaralanmış, yapılan tüm müdahalelere rağmen 1 vatandaşımız vefat etmiştir. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir