Planet Doğa Twitter Hesabı Hacklendi | Yazan Gençlik

Planet Doğa Twitter Hesabı Hacklendi

Twitter’ın fenomenlerinden Planet Doğa, yanlışlıkla şifresini tweetlemesinin ardından hesabı hacklendi. Son zamanların en çok konuşulan ve en popüler Twitter hesaplarından. Öyle ki geçtiğimiz aylarda teknoloji ve sosyal platformlarda çokça haberi yapılmıştı. Yapılan haberlerin konusunu, Planet Doğa’nın yine takipçileri tarafından trollenme vakaları oluşturuyordu.

Planet Doğa son derece ilginç ve hoş doğa fotoğrafları yayınlayan bir Twitter hesabıdır. Son zamanlarda ise takipçileri tarafından tiye alınması ile gündeme gelmişti. Tiye alınmasının sebebi ise Ayder Yaylası Rize tweeti ile paylaştığı Ayder Yaylası fotoğrafı olmuştu. ileriki zamanlarda ise hesabın takipçisi Twitter kullanıcıları da her tweetine X (o an paylaştığı twettin konusu) Aylası, Rize veya X (yine konu ne ise) olarak yorum yapıp @planetdoga’yı çılgına çeviriyorlardı. Açıkçası bu olayın neresi komik ben halen çözmüş değilim. 🙂 Neyse…

 

Yanlışlıkla Şifresini Tweetledi

planetdoga-sifresi

@planetdoga saat 02 sularında iyi geceler diledikten 2 saat sonra yanlışlıkla şifresini tweet attı ve bir takipçisi hesabını gasp etti. Hesabı ele geçiren kullanıcı hesabın sahibini sinirlendirecek paylaşımlarda bulundu ve troll paylaşımlarına devam ediyor. Hesabı hackleyen kullanıcıdan dikkat çeken bazı paylaşımlar:

 

Ayder Yaylası Rize Trollemesi

planetdoga-ayder-yaylasi-trolleme

Hesabın sürekli tiye alınmasının sebebi olan Ayder Yaylası palaşımını hatırlatan troll, Ayder Yaylası Rize entrysinin ile Trobzon Uzungöl köyünün bir manzarasını paylaştı.

 

Planet Doğa’yı Satışa Çıkardı

planetdoga-satilik-tweeti

Planet Doğa Twitter hesabını gasp eden şahıs, hesabı satışa çıkardığını ekran görüntüsü alarak tweetledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir