Pozitif Ve Negatif Düşünceli İnsanların Arasındaki Farklar | Yazan Gençlik

Pozitif Ve Negatif Düşünceli İnsanların Arasındaki Farklar

İnsanların olaylar karşısında göstermiş oldukça davranışlar kendilerini etkilediği gibi çevresindeki insanları da yakından etkilemektedir. Pozitif ve negatif düşünceye sahip insanların arasındaki farkları ise hemen hemen hepimiz kolay bir şekilde anlamaktayız. Olaylar karşısında bu iki farklı davranışın etkileri ise farklı olmakta.

pozitif-negatif-fikir

Pozitif ve negatif insanların arasındaki çok net farklar;

  • Genel olarak bir gözlem yaptığınızda pozitif insanların yeni deneyimlere her zaman açık olduğunu görürüz. Negatif insanlar ise yeniliklerin sorun getireceği düşüncesi ile karşısına çıkan bir çok yeni fırsatı kaçırabilmekte.
  • İnsan ilişkilerinde bir çok farklılıkları bulunmakta. Pozitif düşünceye sahip insanlar başka insanların başarılarına sevinir ve onları içten tebrik eder. Negatif düşünceli insanlar kötü birer birey olmasa da başarılı kişileri gördüğünde pozitif insanlar kadar olumlu etki gösteremeyebilir.
  • En bariz farklardan biri de eleştirilere karşı alınan tavırlardır. Pozitif bir insana eleştiride bulunduğunuzda bunu ciddiye alır, düşünür, hayatındaki yanlışları düzeltmek için bir fırsat bilir. Ancak bu durum negatif düşünceli insanlar için geçerli değildir. Onlara gelen eleştiriler genel olarak katlanılamaz düşünceler olarak algılanır.
  • Affetme iç güdüsü de iki insan türünde değişmekte. Pozitif insanlara yapılan hatalar karşısında özür dilendiğinde bunun değerini bilir ve daha affedici olur. Negatif insanlarda ise kin tutma gibi huylar ağır bastığı gibi hata affetmeme olasılığı daha yüksek olur.

Pozitif düşünceye sahip olmak için kendinizi bilinçsel olarak geliştirmemiz, hayatımızı kolaylaştıracağı gibi insanlarla olan ilişkilerimizi de düzeltecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir