Radyocu İsmail'in Sedef'e yazdığı ayrılık mektubu | Yazan Gençlik

Radyocu İsmail’in Sedef’e yazdığı ayrılık mektubu

Yeşil Deniz

TRT1‘in sevilen dizisi Yeşil Deniz 17. bölümde izleyiciler, Radyocu İsmail’in Sedef’e yazdığı ayrılık mektubu ile duygusal anlar yaşadı.

90’lı yılların bir Ege kasabasındaki dört kafadarın maceralarını anlatan komedi dizisi Yeşil Deniz, 17. bölüme komik başladı ama Radyocu İsmail’in ayrılık mektubu ile hüzünlü bir bitiş yaptı. Son kısımda yazılan mektup ise bölüme damga vurdu. İki aşk arasında kalan başrol Radyocu İsmail, ilk başlarda sevdiği Sedef’e kavuşmak için Hilmi başkanın kızı Zümrüt ile sevgili gibi davranmıştır. Ama sonrasında İsmail de Zümrüt’e aşık olmuştur.

Radyocu İsmail değişen duygularını eski sevdiği Sedef’e anlatmak zorundaydı. Sonunda mektup yazmaya karar verdi. İsmail’in değişen duygularını ve ayrıldığını Sedef’e anlattığı Yeşil Deniz mektubu senaryo ya ekledi. Radyocu İsmail’in yazdığı mektup 17. Bölümün sonunda Sedef’in kaza yapmasına neden oldu ve izleyiciler hüzne boğdu.

 

Radyocu İsmail’in Sedef’e yazdığı ayrılık mektubu

Sedef, ben bu mektuba nerden başliyecemi bilmiyom. Zaten mektup yazmağa da hiç beceremem. Emme karşına geçip yüzüne söylemektense bi kaç yetersiz cümleylen anlatmak daha doğru olcak gibime geldi.

Ben seni çok sevmiştim be Sedef. Rüzgarı eksik olmayan Gavaklı Tepe gibi hayatın rüzgarı fırtınası çarpıp dursa da sen beni ayakta tutan bişeydin üstüne titrenesi bir beyaz güvercindin. Uçup gitçek gibi olsan da geri döne gine benin kalbime gonardın. Gine öyle oldu. Uçtun gittin. Gine dönersin diye bekledim, dön diye koştum durdum. Seni kazanmak için bi takım hatalar yaptım, büyük hatalar… Sen döndün emme bu defa ben yoktum be Sdef, rüzgarlar beyaz güvercinin kalbindeki o küçük kulübesini yerle bir etti. Emme rüzgar mıdın ? Yoksa bir nefes midin, bilmiyom. Bildiğim bi tek bişey vaa. Rüzgarın bi suçu yoktu, senin de… Ortada iki dene suçlu vardı. Biri bendim biri de bitmek bilmeyen garibanlığım.

Zümrüt çıktı işte karşıma. Sene kavuşcem diye onun duygularınlan oynadım. Şehirli gız, çabuk sever çabuk unutur dedim. Ne çabuk sevdi ne çabuk unuttu ne de ben onun duygularına kayıtsız kalabildim. Galbim bi bedel ödetti bene Sedef ! Senden gocaman bi parça bıraktı emme getirdi Zümrüt’ü goydu içime…

Diceksin ki sevdiğinden dönmek erkek adama yakışır mı ? Diceksin ki vaz geçmek va mı kitabında ? İnan bene ben ne döndüm ne de vaz geçtim Sedef. Ben bi gaza yaptım, yol gazası. Gittim duvara tosladım. Hem de öyle böyle değil, sağlam tosladım. Keşke buban o altınları istemeseydi, keşke ben bu kadar gariban olmasaydım. Emme keşkeleen kimseye bi faydası yok ki. Şinci ben ne eski İsmail’im ne de sen eski Sedef. Senden bi tek şey istiyom; ne olur üzülme !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir