Radyocu İsmail'in Zümrüt'e yazdığı mektup | Yazan Gençlik

Radyocu İsmail’in Zümrüt’e yazdığı mektup

Yeşil Deniz

TRT1‘in sevilen dizisi Yeşil Deniz, bu hafta da tüm samimiyetiyle ve komikliğiyle başladı. Fakat bölüm sonunda hüzünlü bir mektup izleyicileri duygulandırdı.

Hüzünlü mektup, Radyocu İsmail’in altınları çıkarabilmek için planları icabı sevgili olduğu ama sonrasında gerçekten aşık olduğu Zümrüt ile beraber olabilmek için eski sevdiği Hicabi Makasçı’nın kızı Sedef’e yazdığı ayrılık mektubu idi. Ama bunun öncesinde de başkanın kızı Zümrüt, İsmail’in oynadığı oyunu öğrenmiş ve ayrılmışlardı. Ne tuhaftır ki İsmail oyun olarak başlamış, sonrasında ise gerçekten Zümrüt’ü sevmeye başlamıştır. Radyocu İsmail ona olan duygularını önce sözlü anlatmıştır. Daha sonra, 13. bölümde Zümrüt’e mektup yazmaya karar vermiştir.  İsmail mektubunun zarfına ona bir arkadaşının hediye ettiği denizyıldızını da koyarak Zümrüt’e göndermiştir.

 

Radyocu İsmail’in Zümrüt’e yazdığı mektup

Zümrüt, bu denizyıldızını bene bi agıdeşim vermişti. Denizden getirdidi. Ben gidemiyom diye yıllarca sakladım. Her baktığımda şu yeşil denize sıkışıp kalmışlığım gelir aklıma. Uzakladaki mavi denizler gelir… Yani önemli işte benim için. Ben diyem hayallem sen umutlaam. Niden bilmiyom. Şinci bunu sana emanet etmek istedim. Belki yaptığım hatanın bedeli olarak, belki de sen benim umutlama, hayalleme benden bile daha iyi bakarsın diye. Neyse işte getirip verem didim. Senin zümrütten daha gıymetli olduğunu bilen biri.

İsmail.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir