Referandum Öncesi CHP | Yazan Gençlik

Referandum Öncesi CHP

Ben Cumhuriyet Halk Partiliyim ama hiçbir zaman bir partinin tutsağı olmadım. O partinin militanı da olmadım. Hatta çoğu zaman CHP’li arkadaşlarım beni “neden eleştiriyorsun CHP’yi” diye uyarır. Yine CHP’yi eleştireceğim. Ama bu eleştirilerim CHP’ye yararlı olması için olacak. 

Öncelikle CHP, bir parti olarak pek de iyi çalışmıyor. Sadece Kemal Kılıçdaroğlu… Her yere o gidiyor. Her yerde o konuşuyor. Herkes de onu çok seviyor. Onu dört gözle kendi oturduğu yere gelmesini bekliyor. Ben de onaylıyorum. Hatta Didim-Aydın’daki mitingine de gitmeyi düşünüyorum.

Ama dediğim gibi parti Kemal Kılıçdaroğlu’na dayanmış sanki. Kadın Kolları ve Gençlik Örgütleri çok sessiz. Ayrıca iyi çalış(a)mıyorlar. Mesela Gençlik Kolları’nda çok güzel tartışma ortamı yaratmışlar ama gerek imkansızlıklar ve gerek yandaş basın dolayısıyla seslerini fazla duyuramıyorlar. Kadın Kolları da aynı şekilde maalesef.

Cumhuriyet’imizi ve Atatürk ilke ve devrimlerini en iyi savunan partidir hiç kuşkusuz CHP. Bu nedenle referandum denen “Türkiye’yi bölme ve yargıyı ele geçirme planı”na ‘HAYIR’ oyu verilmesi için halkı bilinçlendirmeli ve çok iyi çalışmalıdır. Bütün görev Atatürkçü gençlerin ve Atatürk’ün partisinin elindedir. Diğer tutarsız partilerin ne yapacakları bilinmiyor çünkü.

CHP, Kemal Kılıçdaroğlu ile muhteşem bir yükseliş yakaladı. Belki oy oranları o kadar fazla artmadı ama halkçı tavırları ile Gandi Kemal büyük bir sempati topladı her kesimden. Sağcısı da solcusu da artık Kemal Kılıçdaroğlu’na destek veriyor.

Fakat CHP, örgütleriyle daha fazla çalışmalıdır. Broşürler dağıtılmalı. Sadece Genel Başkan katılımı olmadan milletvekilleri de çalışmalarını Meclis dışında da sürdürmeli.

Kitapçıklar dağıtılmalı, evlere ziyaretler arttırılmalı.

Umarım bu yazdıklarım da benim de üye olduğum CHP Gençlik Kolları yetkilileri okumuştur. Kadın Kolları da okumuştur umarım. Benim amacım iyi bir eleştiri yapmaktır. Bu Atatürk’ümüzün partisine faydalı işler yapmalarında katkı sağlamaktır.

CHP’ye referandum sürecinde başarılar diliyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir