Reina Saldırısının Faili Yakalandı! | Yazan Gençlik

Reina Saldırısının Faili Yakalandı!

İstanbul’da bulunan Reina gece kulübünde gerçekleştirdiği kanlı terör saldırısında 39 kişinin ölümüne sebep olan ve bir çok kişinin yaralanması ile sonuçlanan saldırının faili yakalandı. Fotoğraflarına ulaşıldıktan sonra uzun bir süre aramalar sonucunda zanlı yakalandı ve tutuklandı.

reina-canisi

Tam ismi Abdülgadir Masharipov olan zanlı Esenyurt’ta bir binanın 5. katında 2+1 dairede yakalandı. Uzun süredir aramaların devam etmesi sonrasında büyük bir titizlik ile gerçekleştirilen operasyon ile Daeş terör örgütü üyesi yakalandı. Ortaköy saldırısının faili olan Abdülgadir Masharipov ve yanındaki kişiler yakalanarak tutuklandı.

Polisin gerçekleştirdiği inceleme sonrasında da gazetecilerin görüntü alınmasına izin verilmesi ile dairenin içi görüntülendi. Yapılan incelemelerde dikkat çeken bir çok ayrıntı vardı. Farklı ülkelere ait paraların bulunması dikkat çekerken bir çok notta bulundu.

Daire içerisinde dışarı fazla çıkmamak için çok miktarda su, yumurta, kahvaltı ürünleri ve meyve stok edilmiş. Kişisel temizlik ürünlerinin yanı sıra makyaj malzemeleri ve farklı ülkelere ait kağıt ve bozuk paralar bulundu. Polis aramalarda 197 bin doların bulunduğunu bildirdi. Aynı zamanda evdeki “Sen çok delisin” ve “Seni Seviyorum Dina” yazılı notlarda dikkat çeken bir diğer ayrıntı.

Evde tül yerine güneşlik kullanılmış. Görünmemek için uyguladıkları bu yöntem ile dışarıdan oluşabilecek herhangi bir gözetlemede fark edilmeme amaçlanmış. Yapılan operasyonda aynı zamanda 3 kadın da yakalandı. Olay gününden bu güne kadar bu evde saklandıkları belirtildi.

Kaynak:http://aa.com.tr/tr/turkiye/ortakoy-saldirisini-gerceklestiren-teroristin-yakalandigi-daire-goruntulendi/729095

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir