Samsung Akıllı Telefonlar İçin Gizli Kodlar | Yazan Gençlik

Samsung Akıllı Telefonlar İçin Gizli Kodlar

Akıllı telefon pazarında lider firmalardan biri olan Samsung çeşitli modeller üreterek piyasadaki pastadan payını her zaman almayı başarıyor. Özellikle Note serisi ile S serisi en çok tutulan modellerden. Her zaman çıkan yeni modelleri kullanıcılarının ilgisini çekiyor ve çok ciddi satış rakamlarına ulaşıyor. Samsung, kullanıcılarına ürettiği akıllı cep telefonlarında ise bazı işlevsel kodlar gizlemekte. Bu kodlar genel olarak kullanıcı tarafından bilinmemektedir.

samsung-akilli-telefon

Samsung gizli kodlar daha çok telefon yetkili servislerinin kullandığı bilgilerdir. Bu kodlar sayesinde farklı testler hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Böylelikle zaman tasarrufundan yararlanıldığı gibi boş yere  işlem yapma sorunlarının da önüne geçilmiş olunmaktadır. Android tabanlı olan Samsung akıllı cep telefonların bulunan bu özellikleri sizlerde öğrenerek gerektiği zaman kullanabilirsiniz. Kodlar akılda kalıcı bir yapıya sahip olmadığı içinde telefonunuza veya not defterinize kayıt etmenizde fayda vardır.

Samsung marka akıllı cep telefonları için yazılım, güncelleme, cihaz bilgilerinin yanı sıra cihaz durumu hakkında kısa ve etkili bilgiler alabileceğiniz bu kodları ise aşağıda bulabilirsiniz. Her biri farklı bir işleve sahip olan bu kodlardan ihtiyacınız olanı telefonunuzda denemektir. Kodları girmek için normal telefon numarası girdiğiniz ekrana girdikten sonra denemeye başlayabilirsiniz.

Önemli bir uyarıda da bulunmamız gerekir. Android tabanlı cep telefonları açık kaynaklıdır ve yazılımların değiştirilmesi mümkündür. Bu kodlar sonrasında farklı menülerden yapacağınız işlemlerde telefonunuzun ayarlarında ciddi değişiklikler yapabilirseniz. Eğer bu durumdan endişe duyuyorsanız denememeniz de fayda vardır.

Bluetooth adresini saptamak için *#*#232337#*#

Yazılım versiyonu ve güncellemesi yapmak için *#*#44336#*#*

Donanım versiyonu bilgisi almak için *#*#2222#*#*

Kamera bilgisi almak için  *#*# 34971539#*#*

Bluetooth testi yapmak için  *#*#232331#*#*

WiFi testi yapmak için  *#*#232339#*#*

Yakınlık sensörü testi yapmak için  *#*#0588#*#*

GPS testi yapmak için   *#*#1575#*#*

Dokunmatik ekran testi yapmak için *#*#2664#*#*

*#0*# Bu kodu girdiğinizde ise bir çok seçenek çıkacak ve bu seçeneklerden istediğiniz testi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir