Sanık Bilirkişi Oldu | Yazan Gençlik

Sanık Bilirkişi Oldu

SANIK BİLİRKİŞİ OLDU SAKARYA’da belediye başkanlığı ve kaymakamlık görevlerinde bulunan 77 yaşındaki İzzeddin AKBAŞ’ın ölümünden sorumlu tutarak şikayet edilen doktor, aynı soruşturmada “bilirkişi” olarak atandı.

İzzeddin AKBAŞ, Kasım’da rahatsızlanınca oğlu İbrahim Murad AKBAŞ tarafından Yenikent Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Aralık’ta da yaşamını kaybetti. İbrahim Murad AKBAŞ, “Olayda baştan sona kötü muamele var.

Hakkımızı aramaya çalıştığımız için olay bize karşı sistematik bir linç kampanyasına dönüştü” dedikten sonra, “Babamın vefatının ardından hastane hakkında suç duyurusunda bulundum. Cumhuriyet Başsavcılığı, Adapazarı Kaymakamlığı’ndan soruşturma izni istedi.

Kaymakamlık, şikayet edilen doktoru “bilirkişi” atadı. Kaymakamlık, soruşturma izni vermedi. Sakarya Bölge İdare Mahkemesi’ne itiraz ettiklerini ifade eden Akbaş, “Taraf olan bilirkişi raporlarının geçersiz olduğunu ifade ettik.

Mahkeme de Kaymakamlık kararının bozulmasına, soruşturma izni vermesi gereken merciinin Sakarya Valiliği olduğuna hükmetti. Ancak Kaymakam “ben yetkiliyim” diyerek itiraz etti. Mahkeme de, kendi kararını kendisi kaldırdı. Bende Mahkeme üyelerini, HSYK’ya şikayet ettim, gerekirse AİHM’ye gideceğim” dedi.

İşte mail adresimize gelen bu mail bizleri şaşırttı. Zanlının bilir kişi olarak atanmasının hiç bir izahı yoktur. Gözümüzden kaçtı, istemeden oldu bahaneleri yoktur umarım. Hoş zaten böyle bir şey diyeceklerini sanmıyorum çünkü böyle bir şey söylerlerse istifa etmek zorundalar. Böyle büyük hatalar yapan adamlar oraları hak etmiyorlar.

Akbaş Ailesine Bu hukuk mücadelesinde başarılar dilerim.

1 yorum yapılmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir