Şehide kelle Apo'ya sayın | Yazan Gençlik

Şehide kelle Apo’ya sayın

Başbakan’ın Şehide kelle apoya sayın demesi hepimizin hafızasında yerini koruyor. 2002 yılından bugüne kadar terör konusunda yapmış olduğu hiçbir şey yoktur. Daha doğrusu ŞEHİT sayımızı düşürecek bir adımı yoktur. Yoksa terörü azıtan politikaları iyi başarmıştır.

Terörsüz Türkiye’yi devralan akp 9 yılda teröristleri meclise kadar getirmiştir.  Bunları zaten herkes biliyor. Ama oluşturulan suni gündemlerle bunlar unuttuluruluyor bizlere ise bunları hatırlatmak kalıyor.

2002’de var olan yasa ve belgeler gereği pkk eylem yapamayan bir örgüt haline getirilmişti. Bu nasıl olmuştu daha detaylı değineceğim diğer yazılarda ancak kısa bir cümleyle anlatalım. Başbakanlık tarafından imzalanan belgede yani başbakanın gösterdiği belgede Devlet Bahçeli’nin eklettirdiği bir madde vardır o da şudur,  pkk terör örgütü eğer eylemlerine devam ederse apo idam edilecektir. Tabi belgedeki metin böyle değil ama bu sonuç çıkıyor. İşte bu madde için pkk eylem yapmıyor ve Irak’ın Kuzeyine kaçıyor.

Akp 2002’de iktidara geldiğinde Türkiye yasaları apoyu asmaya izin veriyordu. Ancak Akp idam yasasındaki terör ve terör suçları hariç ibaresini kaldırıyor ve aponun idamını direk olarak bitiriyor.

Üstelik başbakan bu yaptığıyla kalmıyor terör konusu açılan her yerde Sayın Devlet Bahçeli’yi apoyu idam etmediniz diye suçluyor ve yüzü hiç kızarmıyor.

Apo itini idam etmiyor, idamdan kurtarıyor. Ama ” kalfa başbakana ” bu da yetmiyor ve yanına arkadaş gönderiyor, kitaplar gönderiyor, bürokratlar, siyasetçiler, politikacılar gönderiyor. Açılım yapıyor o şerefsizin haritasını bekliyor.

Bu yaptıklarından önce zaten bu yapacaklarını bildirecek nitelikte bir açıklama yapıyor ve diyor ki ” Sayın öcalan düşüncelerinin bedelini değil almış olduğu kellelerin hesabını veriyor. ” İşte bu cümle zaten erdoğanın Türkiye’yi ne kadar sevdiğini ortaya koyuyor.

Akp yaptığı yollar için oy isteye dursun.

Şehitlerimizin Mekanı Cennet Ruhları Şad  Olsun. Şehitlerimiz için dualarınızı esirgemeyiniz.

Allah Yar ve Yardımcınız Olsun

Selamun Aleyküm

 

Kürşad Altan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir