Gazimiz İçin Ev Yapılıyor | Yazan Gençlik

Gazimiz İçin Ev Yapılıyor

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz;’’ Şırnak’ta 2009 yılında teröristlerle  girdiği çatışmada  yaralanan ve halen tedavisine devam edilen,Kahraman Gazimiz Fırat Zorba’nın sağlığının her geçen gün iyiye gitmesi bizleri çok mutlu ediyor.Zorba ilesi,Kaymakamlığımıza müracaat ederek Kahraman Gazimiz Fırat Zorba’ya uygun yürüyüş demirleri,wc ve banyosu özel olan bir eve ihtiyaçları olduklarını bildirdiler.Yapılan incelemeler neticesinde,Zorba ailesine ait bir arsa üzerine devlet vatandaş işbirliği ile ev yapılmasına karar verdik. Kaymakamlığımız öncülüğünde başlatılan bu girişime her kesimden destekler geliyor.Gerekli resmi izinler alınarak Gazimize 120 m2 alana sahip 110.000 TL maliyetli bir ev yapılabilmesi için düzenlenen kampanya bu gün itibari ile başlamış bulunmaktadır. Kaymakamlığımız öncülüğünde başlatılan bu kampanyaya Tosyalı hemşerilerimizin ve tüm Türkiye’nin çok büyük ilgi göstereceğini düşünüyorum’’diye konuştu.


Tosya  Kaymakamlığı öncülüğünden devlet vatandaş işbirliği ile Gazi Fırat Zorba’ya yapılacak olan ev için kampanya başladı.

Şırnak Gabar dağı bölgesinde 2009 yılı Haziran ayında teröristlerle  girdiği çatışmada  kafasından aldığı kurşun darbesi ile ağır yaralanan ve  beyninin sağ tarafının 3 te 2 si alınan Gazi Fırat Zorba, yaşam mücadelesine büyük bir azimle devam ediyor.Gazi Fırat Zorba’ya bu mücadelesinde Türkiye’nin dört bir yanından destek geliyor. Tosya Kaymakamlığı öncülüğünde devlet vatandaş işbirliği ile Gazi Fırat Zorba’ya ev yapılabilmesi için başlatılan kampanya,’BİR TUĞLADA SEN KOY’adı altında resmi olarak başladı.

Gazi Fırat Zorba’ya,Tosya Kaymakamlığı öncülüğünde devlet vatandaş işbirliği ile yapılacak olan ev,alt katı bodrum üst katı ev olmak sureti ile iki kattan oluşacak.120 m2 alana sahip ev 3 oda 1 salon olmak üzere, Gazi Fırat Zorba’nın yaşam şartlarına uygun şekilde inşa edilecek.

Resmi izinlerin alınması ile 110.000 TL yapılması planlanan ev inşaatı için kampanya 27.12.2010 tarihi ile resmen başladı.

HESAP NUMARALARI

Vakıflar Bankası Tosya Şubesi               : TR 790001500158007298080252

T.C Ziraat Bankası Tosya Şubesi           : TR 53 0001 0001 5709 0443 8250 03

İş Bankası Tosya Şubesi                       :  TR 88 000 64 000 00 15 211 37 37 370


hesap numaralarına yardımlar yurt içi ve yurt dışından yapılabilecek.Altı ay boyunca açık kalacak olan hesaplarda toplanan yardım,110.000 TL ye ulaştığında hesaplar otomatik olarak kapatılacak ve yardım toplama işi son bulacak.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz;’’ Şırnak’ta 2009 yılında teröristlerle  girdiği çatışmada  yaralanan ve halen tedavisine devam edilen,Kahraman Gazimiz Fırat Zorba’nın sağlığının her geçen gün iyiye gitmesi bizleri çok mutlu ediyor.Zorba ilesi,Kaymakamlığımıza müracaat ederek Kahraman Gazimiz Fırat Zorba’ya uygun yürüyüş demirleri,wc ve banyosu özel olan bir eve ihtiyaçları olduklarını bildirdiler.Yapılan incelemeler neticesinde,Zorba ailesine ait bir arsa üzerine devlet vatandaş işbirliği ile ev yapılmasına karar verdik. Kaymakamlığımız öncülüğünde başlatılan bu girişime her kesimden destekler geliyor.Gerekli resmi izinler alınarak Gazimize 120 m2 alana sahip 110.000 TL maliyetli bir ev yapılabilmesi için düzenlenen kampanya bu gün itibari ile başlamış bulunmaktadır. Kaymakamlığımız öncülüğünde başlatılan bu kampanyaya Tosyalı hemşerilerimizin ve tüm Türkiye’nin çok büyük ilgi göstereceğini düşünüyorum’’diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir