Seyahat Blogu Açmak İçin Yapmanız Gerekenler

Sürekli gezen biriyseniz ve gezdiğiniz yerler hakkında insanlarla bilgi paylaşımı yapmak istiyorsanız bir gezi blogu açabilirsiniz. Seyahat blogu açmak için yapmanız gerekenler aslında oldukça basit. Bir kaç adımda blogunuzu açabilir ve hemen yayına başlayabilirsiniz.

seyahat-plani

Domain ve barındırma hizmeti alın

Öncelikle blogun ismini belirlemeniz gerekiyor. Kendinizi ifade eden ve insanların dikkatini çekebilecek bir domain bulmanız oldukça faydalı olacaktır. İsmi bulduktan sonra ücretli bir barındırma hizmeti almanız sizin için oldukça faydalı olacaktır. Barındırma hizmeti aldıktan sonra gerekli ayarlamaları yaparak sitenizi aktif edebilirsiniz.

Kolay kullanım için WordPress

WordPress dünya üzerinde en çok kullanılan blog altyapı uygulamasıdır. WordPress’i kurduktan sonra siteniz için gerçekleştireceğiniz ayarlamaları daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.WordPress kurulumu yaptıktan sonra sitenizin daha dinamik çalışması için bazı eklentilerde yüklemeniz önemlidir. Contact Form 7, Google XML Sitemaps, Akismet, WordPress SEO by Yoast gibi eklentileri yüklemenizde büyük fayda vardır.

Sosyal medya hesapları ile entegre

Seyahat blogu yazarken insanlarla iletişiminiz yüksek ölçüde olacağı için sosyal medya hesaplarınızı aktif kullanmanızın yanı sıra siteniz ile entegre etmeniz çok önemlidir.

Abonelik

Ziyaretçilerinizin yazılarınızdan haberdar olmaları için abonelik sistemini de kurmanızda büyük fayda var. Mail adresini veren ziyaretçileriniz yazılarınız yayınlandığında haberdar olacak ve böylelikle yazılarınız daha çok kişiye ulaşabilecektir.

Bütün bunlar seyahat blogu açmak için yapmanız gereken temel adımlar. Bu işlemler sonrasında artık yazılarınızı yayınlayabilir ve gezdiğiniz yerleri insanlarla paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>